וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': עסקת אימפקס עשויה להוסיף 4 מיליארד דולר לצנרת התרופות של טבע בת 16 מיליארד הדולר

חזי שטרנליכט

26.7.2001 / 19:27

בנק ההשקעות מעניק מחיר יעד של 80 ד' למניה - גבוה בכ-13% מכירה הנוכחי. משבח את הישגי החברה במכירת הקופקסון ברבעון השני; ליהמן ברדרס חיוביים ביחס למניה, ומעניקים לה מחיר יעד של 83 ד'

בתגובה לדו"חות הרבעוניים של חברת טבע , שהתפרסמו אתמול, מזדרזים היום האנליסטים של בתי ההשקעות מריל לינץ' וליהמן ברדרס לעדכן את תחזיותיהם כלפי מעלה.

מנכ"ל טבע, אלי הורוביץ, אמר בהתייחסו לדו"חות: "היה לנו בסך הכל רבעון טוב". "די מרשים", אומר על הרבעון פול וודהאוס, אנליסט מריל לינץ', במיוחד בהתחשב בעובדה שברבעון זה לא אושרה לטבע כל תרופה חדשה לשיווק, ובכל זאת היא הצליחה להציג צמיחה של 16% בהכנסות. לאור זאת, וודהאוס מכנה את התוצאות הכספיות שפירסמה החברה כ"מצוינות", ומעלה את תחזית הרווח למניה לשנת 2001 ב-5.4% לרווח של 1.93 דולרים למניה. כמו כן הוא מעלה את תחזיתו לרווח למניה ב-2002 ב-6% לרמה של 2.33 דולרים. הוא אף מצפה שהחברה תציג זרימת מוצרים חזקה יותר בחצי השני של 2001.

"הקופקסון הדהים את הספקנים"

אחת מתרופות הדגל של טבע, הקופקסון (לטיפול בטרשת נפוצה), ש-84% ממכירותיה מתבצעות בצפון אמריקה, הצליחה להדהים את הספקנים - מציין וודהאוס. מכירות התרופה השיגו צמיחה בשיעור של 53% ברבעון השני והכניסו 91 מיליון דולר - גבוה ב-9.6% מתחזיותיו של וודהאוס. עם זאת, הוא מותיר את תחזית המכירות השנתית שלו לתרופה על 350-360 מיליון דולר. האנליסט חוזה לטבע צמיחה של כ-19% במכירות בשנת 2001, שיסתכמו, לפי חישוביו, בכ-2 מיליארד דולר. עם זאת, הוא חוזה קיטון של 2.8% בהכנסות הרבעון השלישי, שיעמדו על 500 מיליון דולר, ושעדיין יהוו גידול של 241% ביחס לרבעון המקביל. לגבי אירופה מציין האנליסט כי המכירות שם מוצלחות פחות מאלה של צפון אמריקה. בעובדה שממשלת הונגריה אימצה הסכם רישוי ומכירות חדש שיאפשר העלאת מחירים והוספת מוצרים, רואה וודהאוס כ"מעט אור בקצה של מנהרה ארוכה".

טבע בוחרת דובדבנים

וודהאוס גם נדרש לעסקה עליה חתמה טבע בחודש האחרון - הסכם הרישוי עם חברת אימפקס, חברה להפצת תרופות בארה"ב, ואומר כי עסקת הרכישה לא זכתה לתשומת הלב הראויה. בדו"ח של מריל לינץ' משבח האנליסט את ההסכם, ומעריך שזה ירחיב את הצנרת אפילו בהינתן פורטפוליו התרופות הגנריות החזק של טבע.

לאימפקס יש כיום 9 תרופות המועמדות לאישור ה-FDA, ובכללן 7 המועמדות לקבלת תנאי שיווק מועדפים (Paragraph 4) ששווי השוק שלהן במונחי המוצר המקורי הוא כ-5.7 מיליארד דולר. טבע רכשה את זכויותיהן של 5 מתוך 6 תרופות של החברה.

"סביר יהיה להניח שטבע בחרה את ה'דובדבנים הרווחיים' מביניהן", מעריך האנליסט, ואף מספק מספרים: העסקה יכולה להוסיף, להערכתו, 4 מיליארד דולר לצנרת הקיימת בת 16 מיליארד הדולר של טבע. להערכתו, טבע יכולה להוסיף 200 מיליון דולר להגדלת שולי המכירות בשנים 2003 ו-2004.

ליהמן ברדרס אופטימיים

בנק ההשקעות נוסף שמעדכן את הערכותיו לטבע הוא ליהמן ברדרס. האנליסט ריצ'ארד סילבר מעריך שהתוצאות החזקות של הרבעון השני שהציגה טבע יעלו בצורה ניכרת את מחירי המניה.

בין הנתונים שהביאו אותו להערכה זו מציין סילבר את בסיס ההכנסות המגוון, ההנהלה החזקה, העקביות בהצגת הרווחים ואת קשת המוצרים והמוצרים שבדרך. סילבר מעניק מחיר יעד של 83 דולר למניה, גבוה בכ-18% ממחירה הנוכחי, ומותיר את הרווח הצפוי למניה ב-2001 על 1.9 דולרים, כמו גם את תחזית ההכנסות לרבעון ה-3שעומדת על כ-534.8 מיליון דולר - צמיחה של כ-4% ביחס לרבעון הנוכחי.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully