וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': פריסייס היא ההצעה הטובה ביותר שלנו מבין החברות הקטנות

חזי שטרנליכט

26.7.2001 / 22:45

בדיין רושר וסלס מעריכים כי ייתכן שהחברה תציג איזון בשורת הרווח למניה ברבעון הרביעי, ומאמינים שהערכותיהם יוכחו כשמרניות במיוחד. נותנים למניה מחיר יעד של 45 ד' - גבוה ב-200% מהנוכחי

הנה הוכחה שבתקופת ההאטה בשוק האמריקאי והעולמי יש חברות שמחממות את לבבות האנליסטים. אחת כזאת היא פריסייס , המפתחת תוכנות לאופטימיזציה ופיקוח על ביצועי מערכות מידע בארגונים גדולים, שפירסמה לפני יומיים את הדו"ח שלה לרבעון השני.

היום מוציאים האנליסטים את הדו"חות המעודכנים שלהם. מרק פרננדס ומרק מרטינו מבנק ההשקעות מריל לינץ', והאנליסטית שרה מתסון מדיין רושר וסלס, מביעים סיפוק מהתוצאות ואופטימיות לעתיד החברה.

"פרסייס היא ההצעה הטובה ביותר שלנו מבין החברות הקטנות". בתיאור הזה פותחים האנליסטים של מריל לינץ' את עיקרי הדגשותיהם אודות פריסייס. הם מציינים שהחברה עקפה את תחזיות ההכנסות שלהם ב-5% והציגה היקף הכנסות של 12.7 מיליון דולר, 121% יותר מהרבעון המקביל. החברה הציגה הפסד של 2 סנט למניה - טוב ב-4 סנט מהרבעון המקביל, אולם הרווח למניה פרופורמה (עם הכללת הכנסות מריבית) עמד על 5 סנט.

מבחינה גיאוגרפית סוקרים פרננדס ומרטינו את צפון אמריקה, שם ההכנסות צמחו ב-67% ביחס לרבעון המקביל ועומדות על 39% מהמכירות, כלומר 4.9 מילוני דולרים. הם מציינים לחיוב את המכירות החוזרות, שהשתפרו ב-7% ל-56% מהמכירות.

כמו כן, המכירות בהסכמי ה-OEM חזרו לרמה "הנורמלית", מציינים האנליסטים, והן עומדות על שיעור של כ-25% מכלל ההכנסות, ירידה מהיקף של 41% שנבעו מעסקה גדולה ברבעון הראשון שהיקפה היה 12% מהמכירות ברבעון.

במריל לינץ' מותירים את הערכתם לחצי השני של 2001 ולשנת 2002. הם צופים גדילה של 8% בהכנסות ברבעון השלישי ביחס לרבעון השני, שיסתכמו ב-13.6 מיליון דולר וחוזים לשנת ‏2001 צמיחה של כ-94% בהכנסות, שיסתכמו ב-53.5 מיליון דולר, וצמיחה של 48% בהכנסות בשנת 2002 ל-79.3 מיליון דולר. הם מעניקים למניה מחיר יעד של 26 דולר, גבוה ב-16% ממחירה הנוכחי.

מתסון אופטימית ביחס לפריסייס

לעומת מריל לינץ', האנליסטית שרה מתסון מדיין רושר וסלס נותנת מחיר יעד גבוה יותר למניה. היא מעניקה מחיר יעד של 45 דולר, גבוה ב-200% ממחירה הנוכחי. בתחום המספרים, האנליסטית מעריכה כי החברה תציג הכנסות של 53.7 מיליון דולר, עלייה של 1% מתחזיתה הקודמת, והכנסות של 80.5 מיליון דולר ב-2002, כלומר צמיחה של 50% מ-2001.

עם זאת, האנליסטית מעריכה כי ייתכן שהחברה תציג איזון בשורת הרווח למניה ברבעון הרביעי של 2001, ומדגישה, עם זאת, שהיא מניחה שתחזיותיה יתבררו כשמרניות במיוחד.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully