וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סרגון עמדה בתחזיות: ההכנסות הסתכמו ב-5.9 מיליון דולר, עלייה של 9.6% לעומת הרבעון המקביל

נטע יעקבי

26.7.2001 / 23:38

ההפסד הנקי פרו פורמה הסתכם ב-4.7 מיליון דולר או 23 סנט למניה; מנכ"ל החברה: צפינו רבעון קשה ונערכנו בהתאם

חברת סרגון פירסמה היום את הדו"חות הכספיים לרבעון השני. ההכנסות הסתכמו ב-5.9 מיליון דולר, מעט מתחת לתחזיות שצפו כ-6 מיליון דולר אך הצביעו על עלייה של 9.6% לעומת הרבעון המקביל.

ההפסד הנקי (פרופורמה) הסתכם ב-4.7 מיליון דולר או 23 סנט למניה, מעט מתחת לתחזיות שצפו הפסד של כ-4.6 מיליון דולר או 22 סנט למניה. ברבעון המקביל דיווחה החברה על הפסד נקי (פרופורמה) של 1.1 מיליון דולר או 21 סנט למניה.

ברבעון הראשון דיווחה החברה על הכנסות של 12.5 מיליון דולר, והפסד נקי של 1.9 מיליון דולר או 8 סנט למניה. על פי התחזיות, הרבעון השני של השנה צפוי לגעת בתחתית ומשם תתחיל התאוששות.

ההוצאות החד פעמיות, בגין תוכנית ארגון מחדש הסתכמו ב-4.7 מיליון דולר.

שרגע כץ, נשיא ומנכ"ל החברה, אמר היום כי הרבעון השני היה קשה, כצפוי, והחברה נערכה אליו מוקדם על ידי קיצוץ בסיס ההוצאות וצמצום משמעותי של שיעור ניצול המזומנים. "נצמדנו לאסטרטגיות שקבענו והתמקדנו בשלושה שווקים: השוק הסלולרי, תשתיות עירוניות וחברות גדולות".

כץ הוסיף כי להערכתו הביקוש לקישורים לטווחים ארוכים (הדרושים במיוחד בשוק הסלולרי)יתפוס תאוצה ובהתאם להערכה זו הרחיבו בחברה את משפחת מערכות ה-FibeAir שלה גם לתדרים של 13 ו-15 GHz. במהלך הרבעון סיפקה החברה את ציוד ה-FibeAir ליותר מ-30 לקוחות. יצוין כי במהלך הרבעון דיווחה החברה על חתימת הסכם חשוב עם מפעילת סלולר גדולה בסין לאספקת ציוד ה-Fibe-Air.

את המוצר המשופר מכוונת החברה לאסיה, אמריקה הלטינית ואירופה ששם מדובר פעמים רבות בטווחים ארוכים בין כל תחנת בסיס.

החברה נפגעה מאוד ברבעון הראשון מפשיטת הרגל של הלקוחה הגדולה ביותר שלה ווינסטאר, שגרמה לסרגון לבצע מחיקות של ההכנסות הצפויות ממנה ולפרסם אזהרת רווח. בעקבות האזהרה נאלצה החברה גם לפטר 25% מעובדיה.

העברת המיקוד לתחומי הסלולר והחברות הגדולות אמור לספק יותר ביטחון לחברה ולפצות אותה על הירידה במכירות ל-CLECs האמריקאיות, שעליהן נמנית ווינסטאר, ואשר פגעו בהכנסות סרגון ברבעון הראשון של 2001 וצפויות לעשות זאת גם בהמשך.

הטכנולוגיה של סרגון מקבוצת רד מאפשרת העברת נתונים, וידיאו וקול בטווח אלחוטי בקצב שבין 45 ל-622 Mbps, עבור תשתית התקשורת והאינטרנט העירונית. מערכותיה של סרגון תומכות בפרוטוקולי ATM ,IP ו-SDH/Sonet.

מניית החברה הנסחרת בבורסת הנאסד"ק סיימה את היום בירידה של 2.4% למחיר של 3.2 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully