וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קואלקום דיווחה על רווח של 22 סנט למניה, בסנט מעל לתחזיות; הקטינה תחזית מכירות הטלפונים להמשך השנה

רונן סרברניק

27.7.2001 / 0:46

החברה דיווחה על ירידה של 20% ברווחיה ל-174.4 מיליון דולר לעומת 218 מיליון דולר ברבעון המקביל

חברת הסלולר קואלקום (סימול QCOM) דיווחה היום על ירידה של 20% ברווחיה הרבעוניים עקב ירידה חדה בביקוש לשבבים ועקב הירידה בתמלוגי החברה והכנסות על רישיונות. המניה עולה ב-3.6% במסחר שלאחר הסגירה.

קואלקום, המחזיקה בזכויות הפטנט על טכנולוגיית ה-CDMA, דיווחה על רווח פרופורמה ברבעון השלישי בשנת הכספים של החברה שהסתיים ב-30 ביוני, של 174.4 מיליון דולר, 22 סנט למניה, לעומת רווח של 218 מיליון דולר, 27 סנט למניה ברבעון המקביל ולעומת תחזית אנליסטים לרווח של 21 סנט למניה.

החברה דיווחה על הכנסות של 640 מיליון דולר, ירידה של 10% לעומת הכנסות של 714 מיליון דולר שרשמה החברה ברבעון המקביל. החברה מסרה כי עמדה ביעד מכירות ערכות השבבים של 14 מיליון יחידות אך הקטינה את תחזית מכירות ערכות השבבים לרבעון הרביעי אל מתחת ל-14 מיליון.

כמו כן, עידכנה החברה פעם נוספת את תחזית מכירות הטלפונים הסלולריים ל-75 מיליון דולר מתחזית מוקטנת קודמת של 80 מיליון יחידות.

בתחילת השבוע ביטלה קואלקום את הספין אוף של חטיבת המוליכים למחצה. כמו כן, מסרה החברה כי ריצ'ארד סולפיציו עזב את משרת המנכ"ל ונשיא החברה.

החברה מסרה כי הצורך בספין אוף הצטמצם, עקב הירידה בפוטנציאל לבעיות משפטיות בין החטיבות של החברה, כך מסרה קואלקום בהודעה לעיתונות.

קואלקום מינתה את אנטוני טורנלי למשרת מנכ"ל ונשיא שתי החטיבות החדשות, אינטרנט וסלולר, וחטיבת הטכנולוגיה.

בתחילת חודש יוני הודיעה קואלקום על הרחבת הרישיון של נוקיה משנת 1992. הרחבת הרישיון תאפשר לנוקיה למכור ולהקים תשתית לרשתות CDMA, בעוד קואלקום תמשיך לייצר את הרכיבים הבסיסיים.

בחודש אפריל הקטינה החברה את תחזיותיה לרבעון השלישי לרווח של 21 סנט למניה, ירידה משמעותית מתחזית האנליסטים של 32 סנט למניה. כמו כן, הקטינה החברה את תחזית הרווח השנתית ל-1.05 דולרים למניה, לעומת תחזית אנליסטים של 1.25 דולרים למניה.

מנכ"ל החברה, אירווין ג'ייקובס, קיצץ את תחזית מכירות מכשירי כף היד המשתמשים בטכנולוגיית CDMA של קואלקום, מ-90 מיליון ל-80 מיליון פריטים. ג'ייקובס תלה את האשמה ב"האטת המכירות והורדת קצב התחלופה הקשורים למצב הכלכלי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully