אראל מרגלית לא ימונה ליו"ר רשות השידור

לטענת מרגלית הוא חושש מניגוד עניינים בין תפקידו ברשות לבין הסטודיו לאנימציה דיגיטלית שהוא מקים בירושלים

רוני קורן-דינר
18/07/2006

אראל מרגלית, מייסד קרן ההון סיכון JVP, חזר בו ממועמדותו לתפקיד יו"ר רשות השידור. מרגלית פנה לשר הממונה על הרשות, איתן כבל, שהמליץ על מועמדותו, וביקש להשתחרר מהתפקיד. מרגלית טען כי יש משום ניגוד עניינים בין תפקיד יו"ר רשות השידור לבין הסטודיו לאנימציה דיגיטלית שהוא מקים בירושלים, פרויקט אליו הוא מגייס סכום של 100 מיליון דולר.

במכתבו לשר כבל כתב מרגלית: "הסטודיו לאנימציה הוא פרויקט בעל חשיבות עליונה, אשר יעודד מעבר של אנשי מקצוע מובילים לישראל ויהפוך את ירושלים למרכז מוביל בתחום האנימציה הדיגיטלית. יזמתי והקמתי את הסטודיו ובכוונתי להיות מעורב בפעילותו. אינני רואה אפשרות שבה אוכל להשתחרר מעיסוקי בפרויקט".

לפני כשבועיים פנו אגודת "לדעת" ועמותת אומ"ץ לכבל, וטענו כי מרגלית מונה בהליך לא תקין וכי הוא מזוהה פוליטית עם מפלגת העבודה. כבל דחה את הטענות הללו מכל וכל ואמר כי מועמדותו של מרגלית עדיין לא אושרה ע"י הממשלה. מקורביו של מרגלית מסרו כי אין קשר בין הפנייה לבין הסרת המועמדות.

מרגלית היה אמור להחליף בתפקידו את פרופ' גבריאלה שלו, שהודיעה על פרישה, ולשמש כיו"ר המליאה והמוסדות הציבוריים של הרשות, לצדו של המנכ"ל הנכנס מוטי שקלאר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully