וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נגה - הציבור התנגד, המניות ירדו והמנהלים התקפלו

הארץ

27.7.2001 / 10:04

רותם שטרקמן

לפני שבוע בדיוק פירסמה חברת נגה אלקטרוטכניקה הזמנה לאסיפת בעלי המניות בחברה, לצורך דיון והחלטה בנוגע להכפלת השכר של בעלי השליטה, עד להיקף של כ-5 מיליון שקל, לא כולל בונוסים. אתמול, שתי דקות לפני סגירת המסחר בבורסה, פירסמה נגה תיקון, ולפיו האסיפה שתתכנס לא תדון בכל הסעיפים הנוגעים להעלאת השכר וקבלת התמריצים והאופציות.

מאז פרסום הכפלת השכר של המנהלים ירדו בחדות מניות החברה (נגה אלקטרוטכניקה) והחברה הבת (נגה טכנולוגיות ), הנסחרות בתל אביב. נראה כי מנהלי החברה נלחצו מהירידות, ובעקבות שיחות הוועידה הבינלאומיות שערכו עם מנהלי הקרנות המחזיקים במניות, החליטו למשוך אותן בינתיים ולהביא להחלטת האסיפה את סעיף חלוקת הדיוווידנד בלבד.

הסכם השכר החדש שהתבקשו לאשר בעלי המניות בנגה נדיב במיוחד, וכולל העלאת שכר רטרואקטיווית החל מינואר 2001. על פי הצעת החברה, שכרם של המנכ"ל אלי אוזן והיו"ר יצחק גולדנברג, היה אמור להיות 164 אלף שקל לחודש, לעומת כ-80 אלף בשנה שעברה. בנוסף, התבקשה האסיפה לאשר מנגנון תמריצים, כאשר בעבור רווח של עד 20 מיליון שקל לשנה, יקבלו המנהלים כ-4.5%, ומעבר לרווח זה - יזכו לתמריץ בהיקף של 8%. בונוסים נוספים בשיעורים דומים מהרווח הנקי יקבלו אוזן וגולדנברג גם מהחברות הבנות, נגה אלקטרוטכניקה נדל"ן ונגה תעשיות אלקטרומכניות, הנסחרת בנאסד"ק.

סעיפים נוספים שביטלה אתמול נגה היו הענקת 150 אלף אופציות לגולדנברג, ו-350 אלף אופציות לאוזן, ללא תמורה, במחיר מימוש של 30 שקל. סעיף אחר שבוטל הוא מינוי נצח משיח למשנה למנכ"ל בשכר של 80 אלף שקל לחודש, והקצאה עבורו של 5% ממניות החברה הבת, גרופר קורן, מניות נוספות בחברות בנות ותוכנית תמריצים.

בנוסף לגולדנברג ואוזן מועסקים בתפקידים שונים גם דבורה ויניב אוזן (אשתו ובנו של אלי אוזן), וחנה גולדנברג ואסתר גלבוע (אשתו ואחותו של יצחק גולדנברג). שכרה של דבורה ב-2000, הסתכם בכמיליון שקל, ושכרה של חנה ב-600 אלף שקל.

גולדנברג ואוזן מחזיקים כל אחד ב-37.5% ממנייות נגה הנסחרת לפי שווי שוק של כ-45 מיליון דולר, וקרנות הנאמנות של בנק לאומי מחזיקות בכ-7% מהמניות. הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-5 מיליון שקל, וב-2000 הרוויחה החברה 29 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully