וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוברטסון סטיבנס: "סרגון הצליחה לצמצם את ההוצאות התפעוליות - אך הצפיות נותרת נמוכה במיוחד"

גיא ימין

27.7.2001 / 22:08

בבית ההשקעות מותירים המלצת "תשואת שוק" למניה על כנה לאחר תוצאות הרבעון השני, בהן דיווחה על ירידה של יותר מ-50% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל

"מחד גיסא, תוצאותיה של סרגון ברבעון השני משקפות את ההידרדרות בשוק הגישה לפס רחב בוויירלס בצפון אמריקה ובאירופה. מאידך גיסא, אנו מעודדים מהתקדמות החברה בשוק הסלולר ומהירידה בהוצאות התפעוליות של החברה ובקצב שריפת המזומנים", מסכמים בבית ההשקעות רוברטסון סטיבנס את הדו"ח שהוציאו על סרגון בעקבות הנתונים שפירסמה החברה אמש לאחר המסחר.

על החולשה של החברה אפשר ללמוד בבירור מהמספרים שהיא שיחררה אתמול: הכנסות של 5.9 מיליון דולר בלבד, ירידה של 54% לעומת הרבעון המקביל, ומתחת לתחזיות האנליסטים המופחתות גם כך; שולי רווח שמסתכמים ב-34% בלבד, לעומת הערכות שסיפקה החברה שהצביעו על שולי רווח של יותר מ-40%; ירידה בנפח המכירות בהסכמי OEM, כמו גם בנפח המכירות הישירות; הפסד של 23 סנט למניה, גרוע בסנט אחד מממוצע האנליסטים בוול סטריט.

ברוברטסון סטיבנס מפנים אצבע מאשימה לגבי התוצאות התפעוליות הללו כלפי ספקיות שירותי הטלפוניה האלטרנטיוויות (CLECs) באירופה. אלו מצטרפות בביצועים פיננסיים גרועים לאחיותיהן שמעבר לים: כזכור, היתה זו חברת CLEC אמריקאית, ווינסטאר, שהיתה הלקוחה הגדולה ביותר של סרגון, עד שפשטה את הרגל וגרמה לסרגון למחיקות ענק.

התפשטות הקשיים של חברות אלה גם לאירופה מצמצמת את הצפיות של סרגון באופן משמעותי. והצפיות הזו כל כך נמוכה, שהנהלת סרגון סיפקה תחזית הכנסות כללית בלבד לרבעון הנוכחי, שנעה בטווח הרחב של 2-4 מיליון דולר. לא רק שתוצאות אלה עשויות להיות, במקרה הגרוע, נמוכות בכ-65% מהתוצאות ברבעון השני, בסרגון לא נתנו הערכה כלשהי לשורת הרווח.

קיצוץ במספר העובדים איפשר קיצוץ בשריפת המזומנים

לסרגון, עם זאת, היו גם מספרים מעודדים קצת יותר, בהם ירידה של כ-12% בהוצאות התפעוליות וקיצוץ בקצב שריפת המזומנים ל-6 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת 13.2 מיליון דולר ברבעון הראשון.

הנהלת החברה העריכה כי ברבעונים הקרובים יפחת עוד יותר קצב שריפת המזומנים. זו כמובן אינה יכולה להיות מטרה בפני עצמה ועל החברה מוטלת חובת ההוכחה כי קיצוץ זה בהוצאות, שהתאפשרו בין היתר הודות לפיטורים של כ-25% מהעובדים, לא ייתרגם לקיצוץ בנתח השוק שלה.

האנליסטים פול סילברסטיין ואיליין סגל מעריכים דווקא כי סרגון ממוצבת היטב בשוק תשתיות הטלקומוניקציה. "סרגון יכולה לספק מגוון רחב יותר של מוצרים מיתר מתחרותיה, בתדרים שונים ובשילוב עם פרוטוקולים מגוונים, והיא הופכת בכך לאטרקטיווית במיוחד בתחום התדרים הגבוהים". האנליסטים מעריכים גם כי סרגון עשויה ליהנות מהתגברות הדרישה בשוק בדרום אמריקאי, בו תשתית קווית לא מפוחתת הופכת את תחום הוויירלס למשתלם במיוחד.

גם הערכה זו לא מובילה את בית ההשקעות לשנות את המלצת "תשואת שוק" אותה הוא מעניק למניה לאור הנתונים הכוללים. בנוסף, מורידים האנליסטים את תחזית ההכנסות ל-2001 מ-32.8 ל-23.9 מיליון דולר, ואת התחזית ל-2002 מ-37.2 ל-28.5 מיליון דולר בלבד.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully