וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס שובר שיאים במכירת אג"ח: מכר השבוע ב-8.6 מיליארד דולר

יהודה שויצר

27.7.2001 / 22:59

כששוק המניות מדשדש, אג"ח הוא הפיתרון הטוב ביותר להשגת מימון, מדגישים בחברה; מכר אג"ח של וול מארט ב-3 מיליארד דולר

בית ההשקעות ליהמן ברדרס (סימול LEH) מכר השבוע מספר שיא של אג"ח. מדיווח של החברה עולה כי בשבוע האחרון מכר בית ההשקעות אג"ח בשווי של 8.6 מיליארד דולר. מכירות השיא כוללות מכירת אג"ח של הקמעונאית וול מארט בהיקף של 3 מיליארד דולר ומכירת אג"ח בהיקף של 3.75 מיליארד דולר של חברת הטלפוניה Qwest.

"שוק האג"ח הוא בין המשחקים הבודדים שנותרו בעיר", אמר ג'ים מרלי, בכיר בבית ההשקעות, והדגיש כי ליהמן ברדרס הצליח להרוויח מכך שחברות לא מצליחות לגייס כסף דרך הבורסה ונאלצות למכור אג"ח.

בית ההשקעות משקיע משאבים אדירים על מנת לקדם את עסקי הנפקות האג"ח. סמנכ"ל הכספים של החברה, דיוויד גולדפרב, מדגיש כי נציגי החברה משקיעים מאמצים רבים על מנת לשכנע לקוחות גדולים כי בעיתוי הנוכחי עדיף להם לנסות לזכות במימון דרך הלוואות לטווח ארוך. "אנו משקיעים זמן רב בישיבה עם הלקוחות, ואנו מציעים להם פתרונות טובים למצבם הפיננסי", אמר גולדפרב.

עיון בדו"חות הרבעוניים של בתי ההשקעות הגדולים ברבעון השני מלמד כי העמדה בה נוקט ליהמן ברדרס היא אחת הסיבות לכך שבתי ההשקעות הצליחו להראות התאוששות ברבעון השני. ליהמן ברדרס דיווח על עלייה של 14% ברווחי הרבעון השני של שנת הכספים, ועלה על תחזיות וול סטריט לרבעון, בזכות הנפקות אג"ח ומסחר בניירות ערך. בנק ההשקעות רשם רווח נקי של 430 מיליון דולר, או 1.38 דולרים למניה ברבעון שהסתיים ב-31 במאי. אנליסטים צפו רווח של 1.14 דולרים למניה.

הצלחתו של הבנק לצמוח בתקופת ההאטה באה לאחר שרשם נפילה של 29% ברווחי הרבעון הקודם. בנקי ההשקעות סבלו מההאטה בשווקים, שכן הכנסותיהם מעמלות על תיווך במסחר נפלו לאחר שהמשקיעים נטשו את השווקים, ולאחר שפעילות ההנפקות נפסקה כמעט כליל. אולם בזכות פעילויות בשווקים אחרים, המשמשים למשקיעים אלטרנטיווה בתקופות של ירידה בערך המניות, משך ליהמן ברדרס לעלייה ברווחים הפעם.

האסטרטגיה החדשה באה לידי ביטוי גם במסע פרסום חדש שמשיק בנק ההשקעות מריל לינץ' בשווי 25 מיליון דולר לעידוד המשקיעים להשקיע באג"ח, לפזר סיכונים ולהיעזר בשירותיהם של יועצים פיננסיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully