וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יאיר רבינוביץ' יהיה יו"ר הוועדה לבחינת מיסוי ענף הנדל"ן

הארץ

29.7.2001 / 8:27

רבינוביץ', לשעבר נציב מס הכנסה, נבחר לתפקיד לאחר שהמועמד הקודם, יעקב נאמן, דחה את ההצעה

מאת מוטי בסוק וזיו מאור

שר האוצר, סילבן שלום, מינה בסוף השבוע שעבר את יאיר רבינוביץ', מי ששימש בעבר נציב מס הכנסה, לעמוד בראש הוועדה לבחינת מיסוי ענף הנדל"ן. מועמדותו של רבינוביץ' הועלתה לאחר שהתברר כי המועמד הקודם, יעקב נאמן, דחה את ההצעה. הוועדה תגיש את המלצותיה לשלום בתוך 60 יום.

הוועדה, שתפקידה לבחון ולהציע רפורמה כוללת למיסוי בענף, מונתה עוד בסוף 2000 על ידי שר האוצר דאז, אברהם שוחט. שוחט מינה לראשות הוועדה את הממונה על הכנסות המדינה, ציפי גל-ים, אך הוועדה לא התכנסה מאז הקמתה. בין היתר תדון הוועדה בריבית על המשכנתאות, במס שבח, במס רכישה, במס מכירה ובהיטל השבחה.

בחודשים האחרונים יש עיכובים נוספים, בשל פרישת גל-ים מהאוצר ובעקבות ההחלטה לחפש יו"ר שיחליפה בראשות וועדה. גם אם ימונה רבינוביץ' יחלפו שבועות עד לתחילת הדיונים. חברי הוועדה האחרים הם עו"ד אבי אלתר, לשעבר היועץ המשפטי של מס הכנסה, ד"ר משה דרוקר, עו"ד ורו"ח, מנכ"ל משרד רה"מ, אביגדור יצחקי (רו"ח בהשכלתו), הכלכלן צבי ליבר, ארנון רבינוביץ, סגן נציב מס הכנסה לשעבר, רו"ח גרי אגרון, וסגן נציב מס הכנסה, אהרן אליהו. מרכז הוועדה הוא עו"ד מאיר קפוטה, ממלא מקום ראש אגף כלכלה והכנסות המדינה באוצר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully