וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכבל התת-ימי מד נאוטילוס הונח בחוף חיפה; יאפשר חיבור ישראל בפס רחב לאירופה וארה"ב

TheMarker.com שירות

29.7.2001 / 17:02

הקיבולת המתוכננת תאפשר העברת יותר מ-4,000 מיליארד ביט בשנייה בתקשורת אינטרנט, או 60 מיליון שיחות טלפון באופן סימולטני, קיבולת הגדולה פי 1,500 מהתצרוכת הנוכחית

חיבור הכבל התת-ימי מד נאוטילוס לישראל בוצע היום בחוף חיפה, במהלך פרויקט פרישת רשת הכבלים של חברת מדיטרניאן נאוטילוס, שמתבצע בימים אלה בים התיכון.

היקף הפרויקט, שמבצעת חברת מדיטרניאן נאוטילוס - חברה מובילה לאספקת תשתיות תקשורת שנמצאת בשליטת טלקום איטליה - מוערך בכ-500 מיליון דולר. את הנחת הכבל התת-ימי מבצעת קבוצת אלקטל, באמצעות חברת Alcatel Submarine Network, ותפעול המערכת ינוהל על ידי מדיטרניאן נאוטילוס.

עם השלמת הפרויקט, תחובר ישראל לרשת טבעתית של כבלים הכוללת שישה זוגות של סיבים אופטיים בעלי קיבולת כוללת של 3.84 טרה-ביט (טרה=1,000 ג'יגה). מדובר בקיבולת הגדולה ביותר שמוצעת כיום בשוק הכבלים הבינלאומי. הכבלים מאפשרים העברת תקשורת מכל הסוגים, כולל קול, וידיאו, נתונים, אינטרנט וכו'.

מנכ"ל מד נאוטילוס, עמוס לסקר, מסר כי החיבור שבוצע היום בחיפה יאפשר לחברה לעמוד בלוח הזמנים המתוכנן. "עד סוף שנת 2001 נוכל להכניס לשימוש את הכבל התת ימי החדש עבור השוק הישראלי והיווני, באמצעות החיבור של חיפה ותל אביב לכרתים ולקטניה שבסיציליה", אומר לסקר.

במקביל להשלמת הפרישה של הכבל התת ימי, תיכנס לשימוש הרשת הפאן-אירופית של מד נאוטילוס, המורכבת מאורכי גל (wavelengths) עצמאיים, היוצאים מתחנת הנחיתה בסיציליה ומחוברים למוקדים חשובים באירופה, כולל מילנו, לונדון, פאריס, פרנקפורט, אמסטרדם, ציריך, בריסל וברצלונה.

בשלב השני של הפרויקט, שעתיד להסתיים במארס 2002, יונח כבל תת ימי שיחבר בין תל אביב וסיציליה ויסגור את הטבעת הימית. בשלב השלישי, שמתוכנן להתבצע עד אמצע 2002, ייפרש כבל נוסף, מתוך הסתעפות בים התיכון, שיתחבר לאיסטנבול ולאתונה, תוך סגירת הרשת לכרתים. בשלב האחרון, שמתוכנן להסתיים במהלך 2003, תחובר לרשת גם אלכסנדריה שבמצרים.

עמוס לסקר הוסיף: "מדובר בפרויקט שישנה באופן מהותי את רוחב פס התקשורת בים התיכון. מד נאוטילוס היא מערכת הכבלים הראשונה בעולם שמציעה קיבולת בהיקף כזה, והיא תאפשר לנו להציע ללקוחות בישראל פיתרון כולל בחיבור למדינות אירופה ולארה"ב".

הקיבולת המתוכננת של מד נאוטילוס תאפשר למערכת להעביר יותר מ-4,000 מיליארד ביט בשנייה בתקשורת אינטרנט, או 60 מיליון שיחות טלפון באופן סימולטני, או מספר בלתי מוגבל של ערוצי וידיאו דיגיטלי. מדובר בקיבולת הגדולה פי 1,500 מהתצרוכת הנוכחית של מדינת ישראל.

מדיטרניאן נאוטילוס (מד נאוטילוס) היא חברה בינלאומית שמובילה בתפעול וניהול מערכות כבלים ותשתית תקשורת. החברה, שמרכזה נמצא בדבלין, אירלנד, נמצאת בשליטת (51%) טלקום איטליה. שאר השותפים בחברה הם גורמים ישראליים: גלובסקום - 15%, כללקום - 15%, עורק - 10% וקמה תקשורת - 9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully