וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוטר-ישי ואפל מפרקים השותפות ביניהם; ייתכן הליך במב"י

הארץ

30.7.2001 / 7:43

הערכה: היקף הנכסים המשותפים - 100 מיליון דולר; לאחר השבחת הפרויקטים והשלמתם מוערך השווי בכפול מכך

מאת בן-ציון ציטרין

שותפות עסקי הנדל"ן של עו"ד דרור חוטר-ישי ואיש העסקים דוד אפל, שנמשכה מראשית שנות ה-90 - מסתיימת. השניים, שגם מערכת היחסים האישית ביניהם אינה חברית והדוקה כפי שהיתה בעבר, בוחנים דרכים לפירוק החבילה. אחת האפשרויות הנשקלות היא הליך במב"י.

כצעד ראשון רכש אפל לפני שמונה חודשים מחצית מהבעלות על חברת מגדל הזוהר, הבונה את פרויקט גבי אביב בלוד, ספינת הדגל שלהם. מדובר בצעד רב משמעות, משום שלכל אורך שנות השותפות העסקית בין השניים הציג עצמו חוטר-ישי כמי שפועל בנאמנות בחברות הנדל"ן מטעמם של משקיעים זרים שזהותם לא נחשפה מעולם. אפל הוצג כיועץ חברות הנדל"ן האלה לענייני שיווק ובנייה. אפל סירב לומר ממי הוא קנה 50% מחברת הבנייה וכמה שילם.

על פי הערכה, שווי הנכסים שיש לשניים במשותף הוא 100-80 מיליון דולר, ולאחר השבחת הפרויקטים והשלמתם מוערך השווי בכפול מכך. אפל הציע לחוטר-ישי לרכוש את חלקו ב-40 מיליון דולר, או למכור לו את חלקו ב-30 מיליון דולר. כדי לקדם את הצעד או לחלופין לקדם את חלוקת הנכסים בין השניים או מכירת הקרקעות לגוף שלישי, מונה אלי נטף, לשעבר מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, כבורר מוסכם.

אפל הכחיש כי היחסים בינו לבין חוטר-ישי מתוחים, וכי הם עומדים בפני היפרדות כגון הליך של במב"י. אפל הסביר את מקור השמועות בקהילה העסקית אודות היחסים ביניהם, מצב החברות ועתידם בכך ש"אנשים מנפחים". לדבריו, נטף אינו בורר בין השניים, אלא מונה למנכ"ל מגדל הזוהר במקום דוד ראם שפרש. בדיקת "הארץ" במשרדי מגדל הזוהר שהועתקו ללוד העלתה כי נטף אינו יושב שם, וכי משרת המנכ"ל אינה מאוישת בשל צמצומים. עו"ד חוטר-ישי לא הגיב לכמה פניות של

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully