וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט: ההסכם בין המשביר לדוק השקעות על המותג זארה הושג בהטעיה

הארץ

30.7.2001 / 9:14

ביטל לאחרונה הסכם בין המשביר לצרכן לדוק השקעות, שזיכה את האחרונה בתמלוגים ממכירת מוצרי האופנה של זארה בחנויות המשביר

מאת אסף ברגרפרוינד

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל לאחרונה הסכם בין המשביר לצרכן לדוק השקעות, שזיכה את האחרונה בתמלוגים ממכירת מוצרי האופנה של זארה (Zara) בחנויות המשביר בישראל.

השופטת ציפורה ברון קבעה כי המשביר רשאית לבטל את ההסכם, שכן היא הוטעתה לפני כריתתו. ואולם השופטת קבעה כי למרות ביטול ההסכם דוק זכאית לתמורה ראויה עבור חלקה בהשגת הזיכיון על המותג זארה. בית המשפט נמנע מקביעת שיעורי התמלוגים הראוים והשאיר את העניין לצדדים. רק אם הצדדים לא יגיעו להסכמה, בית המשפט יידרש לעניין.עם זאת נקבע שהתמלוגים הראוים אינם בשיעור הקבוע בהסכם שבוטל.

הפסיקה ניתנה בתביעות הדדיות של הצדדים. לטענת דוק, על פי ההסכם היא זכאית לקבל מהמשביר כ-950 אלף שקל תמלוגים עבור מכירת מוצרי זארה בחנויות המשביר. לטענת המשביר, לפני כריתת ההסכם הציג מנכ"ל דוק, יוסף אמדואי, בפניה מצג שווא, שהוא בעל הזיכיון להפצת מוצרי זארה בישראל.

לטענת המשביר, מבירורים שערכה עם החברה שמחזיקה בזיכיון למוצרי זארה עלה כי לא היה סיכום בינה לבין אמודאי בעניין הענקת הזיכיון לדוק. כמו כן עלה כי בעלת הזיכיון קיימה מגעים עם אמודאי, משום שהוא הציג עצמו כנציג המשביר.

בית המשפט קיבל את עמדת המשביר וקבע כי ההסכם נכרת כתוצאה מהטעיה, וכי מנהלי המשביר האמינו שלא יקבלו את הזיכיון או חלק ממנו ללא הסכם עם אמודאי. עם זאת נקבע כי "תרומתו של אמודאי להשגת הזיכיון עולה בהרבה על פעילות תיווך רגילה וללא ספק הוא היה ראוי לתגמול העולה על דמי תיווך אך בשום אופן לא כדי שותפות מלאה בשיעור של 50%".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully