וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האם מקרה אפרידר חוזר על עצמו? המדינה הודיעה כי היא מפסיקה את הליך מכירת מניות שקם נדל"ן

גולן פרידנפלד

30.7.2001 / 9:51

הסיבה: ההצעות היו נמוכות ממחיר המינימום שהציבה - 30 שקל למניה; גם כשהחליטה למכור את החזקותיה באפרידר משכה המדינה את ההצעה ולבסוף מכרה במחיר נמוך יותר

המדינה הודיעה היום כי היא מפסיקה את הליך מכירת מניות המדינה בחברת שקם נדל"ן (בה היא מחזיקה 23.5%), כיוון שלא הוגשו הצעות מחיר הגבוהות ממחיר המינימום שנקבע על ידי נציגי המדינה - 30 שקל למניה - השווה למחיר המניה בבורסה.

הכנסותיה של שקם נדל"ן ברבעון הראשון הסתכמו ב-3 מיליון שקל, וההפסד הנקי לתקופה הסתכם ב-369 אלף שקל. לאחרונה הודיעה החברה כי חתמה על מסמך הבנות עם חברה זרה לרכישת 3 בנייני משרדים בפראג תמורת 33 מיליון שקל.

הסרת הצעת המכר למניות שקם נדל"ן על ידי המדינה דומה להסרת הצעתה למכירת חברת הנדל"ן אפרידר. גם אז הפסיקה המדינה, לכאורה, את המשא ומתן עם המציעים, כיוון שההצעות היו נמוכות מ-80 מיליון שקל, ובסופו של התהליך נמכרה החברה לאלביט אחזקות רפואיות בשיתוף אלעזרא יוזמה והשקעות תמורת כ-70 מיליון שקל.

גם שקם - לה הוגשה הצעת רכש על ידי אלקו רשתות, שבבעלותו של גרשון זלקינד - מודיעה על דחיית מועד הקיבול של הצעת הרכש ל-6 באוגוסט השנה.

הצעת הרכש היא לכל המניות שמחזיק הציבור בחברת שקם (13.2%) במחיר של 45 אגורות למניה - מחיר שהיה גבוה ב-10% ממחיר המניה בבורסה. היום מחיר המניה כבר קרוב למדי למחיר הצעת הרכש ועומד על 44.8 אגורות. במקרה של היענות מלאה של בעלי המניות מהציבור תשקיע אלקו רשתות 13.2 מיליון שקל בהצעת הרכש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully