וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש אישר למפעלי פלדה למכור זכויות חכירה בקריית גת תמורת 2 מיליון דולר

אילן מוסנאים

30.7.2001 / 10:29

המדובר בקרקע עליה יושב מפעל מעש פלדות בניין, אותו מכרה התשלובת לחברת נוימן ברזל באפריל 2001; מחר יפוג תוקפו של צו הקפאת ההליכים נגד התשלובת

עו"ד אילן שביט, הנאמן של תשלובת מפעלי פלדה , הודיע הבוקר כי קיבל מבית המשפט אישור למכירת זכויות החכירה של התשלובת בשטחי נדל"ן באזור קריית גת לחברת מעש תעשיות פלדה 2001, תמורת 2 מיליון דולר.

המדובר בקרקע עליה יושב מפעל מעש פלדות בניין - אותו מכרה התשלובת באפריל 2001 לחברת נוימן ברזל. עד כה הושכרה הקרקע לבעלים החדשים וכעת העבירה התשלובת את הזכויות עליה.

בשנת 2000 הפסידה התשלובת 107.8 מיליון שקל במחזור מכירות של 407 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2001 הפסידה החברה 77.7 מיליון שקל במחזור מכירות של 87.2 מיליון שקל. בעקבות ההפסדים לעיל מציגה החברה ברבעון הראשון הון עצמי שלילי של 77 מיליון שקל וחובות של כ-350 מיליון שקל.

בעקבות ההפסדים נקלעה החברה לקשיים מול נושיה, וביהמ"ש מינה לה את הנאמן עו"ד אילן שביט. לאחר שניסה במשך שנה וחצי להבריא את התשלובת ולהגיע להסדר עם נושיה, החליט שביט להפסיק את הליך הקפאת ההליכים נגד החברה ומחר יפוג הצו.

הנאמן אף ניסה למכור את פעילות מפעלי פלדה כגוף חי וכמקשה אחת, אולם נסיונות אלה לא עלו יפה עקב חוסר עניין מצד קונים פוטנציאליים, ולפיכך הוחלט למכור את מפעלי התשלובת בחלקים נפרדים. בשלב השני החל הנאמן למכור את נכסי התשלובת בנפרד והצליח להשיג סכום של כ-30 מיליון דולר תמורת מפעל שובלית, מפעל ערגול בקריית גת ומעש פלדות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully