וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רון גוטמן מונה ליו"ר יוניליבר ישראל

הארץ

30.7.2001 / 11:11

מינויו יוצא דופן שכן בדרך כלל נוהגת יוניליבר לבחור מנהלים זרים לניהול הפעילות

מאת חני ברבש

קבוצת מוצרי הצריכה הבינלאומית יוניליבר הודיעה אתמול על מינויו של רון גוטמן ליו"ר יוניליבר ישראל. הוא יחליף את ריי ברמנר, שיעבור למצרים. גוטמן יהיה אחראי על פעילות ליוור ישראל ותמ"י (תוצרת מזון ישראלית), שם ימשיך לכהן כמנכ"ל. בנוסף, חבר גוטמן בהנהלה האזורית של יוניליבר במזרח התיכון. מינויו יוצא דופן שכן בדרך כלל נוהגת יוניליבר לבחור מנהלים זרים לניהול הפעילות במדינות רבות בעולם.

גוטמן אמר כי הפעילות בישראל תתבצע בהתאם לקווים המנחים של יוניליבר הבינלאומית, כולל ניהול מלאי, ייצור ושרשרת האספקה והתמקדות בכמה מותגים. לדבריו, מעבר לקווים האלה, מעניקה יוניליבר להנהלות מקומיות מרחב פעולה.

בנוסף לתמ"י ולליוור, ליוניליבר יש גם כמה פעילויות אחרות בישראל: דיוורסי-ליוור, המתמחה בדטרגנטים לתעשייה ו-51% ממיזם גלידות משותף עם חברת שטראוס. הכנסות יוניליבר ישראל הן כ-1.7 מיליארד שקל בשנה, ולדברי גוטמן יעד הצמיחה בהכנסות הוא 8%-10% בשנה.

יוניליבר החלה בפעילות בישראל ב-1996 ברכישת ויטקו כימיקלים, יצרנית מוצרים במותג קלין. המותגים העיקריים של ליוור הם פינוק ודאב בתחום הטיפוח האישי; בדין, טיפ וביומט בתחום הכביסה; פנטסטיק וסיף בחומרי ניקוי; ותה ליפטון. איריס בק מכהנת כמנכ"ל ליוור ישראל.

ביוני 2000 הודיעה יוניליבר על רכישת קבוצת המזון האמריקאית בסטפודס ב-21.3 מיליארד דולר. בישראל, מחזיקה בסטפודס ב-50% מתמ"י בסטפודס. החברה הדרום אפריקאית רוברטסונס סי.גי.פי. מחזיקה בשאר, ובמחצית הפעילות של בסטפודס בדרום אפריקה, קניה, מרוקו וטוניסה. לדברי גוטמן, יוניליבר מנהלת שיחות לרכישת ההחזקות האלה.

יוניליבר הודיעה ב-2000 כי היא מתכננת לצמצם את מספר מותגיה מכ-1,600 לכ-400. גוטמן אומר כי יוניליבר ישראל מתכננת להשקיע את מירב המאמצים בקידום עשרה מותגים של תמ"י וליוור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully