וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב אנגל ממשיך להתרחב במזרח אירופה: אנגל בנייה רוכשת קרקע בהונגריה תמורת 1.1 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

30.7.2001 / 11:41

על המגרש יוקמו כ-273 יחידות דיור, שמכירתן צפויה להניב לחברה הכנסות בסך של 30 מיליון דולר

יעקב אנגל ממשיך להעמיק את השקעותיו במזרח אירופה, והיום מדווחת אנגל בנייה על כניסה לפרויקט נוסף בבודפשט, הונגריה, בקנייה של קרקע במחיר של 1.1 מיליון דולר. על הקרקע הנרכשת יוקמו 273 יחידות דיור בתוספת שטח מסחרי שכונתי של 500 מ"ר. היקף ההכנסות בגין מכירתן של יחידות הדיור צפוי להגיע לכ-30 מיליון דולר.

ביום חמישי האחרון דיווחה החברה על רכישת שני מגרשים בפראג שבצ'כיה תמורת סכום של 1.4 מיליון דולר. המגרשים משתרעים על שטח כולל של 18.5 דונם, והחברה הודיעה כי ההסכם כולו כפוף לקבלת היתר תכנוני, שיאפשר בנייה של 220 יחידות דיור בשטח כולל של כ-16,500 מטר מרובע. התמורה הצפויה להתקבל ממכירת יחידות הדיור, במחירי החברה, היא כ-15 מיליון דולר.

השקעותיו של יעקב אנגל במזרח אירופה מתבצעות גם באמצעות חברת דנבאר , שבשליטתו. החברה השקיעה בצ'כיה ב-4 פרויקטים שונים סכום כולל של 32 מיליון דולר, כך שמדיניותה של החברה להעמיק את השקעותיה במזרח אירופה מוגשמת הלכה למעשה בחודשים האחרונים.

אין פלא שחברות הנדל"ן המקומיות מחליטות להעביר את השקעותיהן למזרח אירופה, שכן מצבו של השוק המקומי קשה, ועל פי נתוני הלמ"ס בחודשים אפריל-מאי חלה ירידה של 10.5% בשיעור שנתי בפדיונות ענף הנדל"ן.

אנגל בנייה סיימה את הרבעון הראשון עם הפסד של 3.6 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.2 מיליון שקל ברבעון הקודם. הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-44.1 מיליון שקל - ירידה של 20% לעומת הרבעון המקביל. אנגל בנייה נסחרת לפי שווי של 55 מיליון שקל - הרבה מתחת למזומנים שבקופתה, המסתכמים ב-150 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully