וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הלמ"ס: התמתנות במגמת הירידה בפעילות ענפי המשק; עלייה בצריכה הפרטית במארס-מאי

ליאור כגן

30.7.2001 / 16:04

הנתונים על מגמת מדד הייצור התעשייתי לחודשים אפריל-מאי מצביעים על ירידה של אחוז אחד, לאחר ירידות של 3%-5% בנובמבר-מארס

התמתנות נרשמה במגמת הירידה בפעילות ענפי המשק בחודשים מארס-מאי, כך עולה מריכוז האינדיקטורים שסוכמו בלמ"ס. הנתונים על מגמת מדד הייצור התעשייתי לחודשים אפריל-מאי מצביעים על ירידה של אחוז אחד, לאחר ירידות של 3%-5% בנובמבר-מארס.

מהנתונים עולה, כי מדד הפדיון בענפי המסחר והשירותים (ללא בנקים) עלה לפי נתוני המגמה באחוז אחד במאי, לאחר ירידה של אחוז אחד בחודש אפריל וירידות של 3%-4% לחודש בנובמבר 2000-מארס 2001. כמו כן נרשמה בחודש יוני עלייה של כאחוז אחד ביבוא מוצרי השקעה לענפי המשק, לאחר ירידות בפברואר-מאי.

האינדיקטורים מצביעים על עלייה במכירות מוצרים לצריכה הפרטית: נתוני המגמה על המסחר הקמעוני מצביעים על גידול בשיעור שנתי של 4% לחודש במארס-מאי, לאחר גידול של 2% לחודש בינואר-פברואר.

לעומת זאת, במספר התושבים הנוסעים לחו"ל נרשמה יציבות ביוני, ובמספר לינות ישראלים במלונות בארץ נרשמה ירידה של 8% בשיעור שנתי. יצוא הסחורות למעט יהלומים בחודש יוני ירד ב-9%, אם כי מדובר בשיעור נמוך יחסית לירידות בינואר-מאי (10%-15% לחודש). כמו כן ירד מספר לינות תיירים בבתי מלון בחודש יוני ב-18% בשיעור שנתי, לאחר ירידות של 22%-24% במארס-אפריל.

מהנתונים עולה, כי יבוא התשומות לענפי המשק המשיך לרדת, אם כי קצב הירידה הואט ל-11% ביוני, לעומת 14% עד 18% לחודש בדצמבר-מאי. כמו כן, אחוז האבטלה נשאר לפי נתוני המגמה עד חודש מאי ללא שינוי - 8.6%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully