וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחיר הנפט ירד לרמה של כ-70 דולר - שפל של חודשיים; מחיר הגז הטבעי השלים נפילה של 13% בתוך שישה ימים

TheMarker

17.8.2006 / 22:37

מחיר הזהב נסגר בניו יורק ברמה של כ-625 דולר לאונקיה, רמתו הנמוכה ביותר זה שבעה שבועות; מחיר הנפט עלה מתחילת השנה ב-15%מחיר הנפט נפל היום בקרוב ל-2 דולרים ונסגר ברמתו הנמוכה ביותר זה חודשיים, על רקע דעיכת החששות מפני מחסור בנפט בשווקים העולמיים והמשך הפסקת האש בלבנון. מחיר הגז הטבעי ירד זה היום השישי ברציפות, והשלים נפילה של קרוב ל-13% בתוך שישה ימי מסחר. מחיר הזהב נסגר מתחת לרמה של 630 דולר לאונקיה - שפל של שבעה שבועות.החוזים על הנפט הגולמי למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 70.1 דולר לחבית - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז ה-20 ביוני - לאחר ירידה יומית של 1.79 דולר או 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, מחיר הנפט עלה מתחילת השנה בכ-15%.מחיר הנפט נמוך כעת ביותר מ-8 דולרים משיא של כל הזמנים שרשם לפני חודש. מחיר הנפט נסק ב-14 ביולי לשיא נומינלי של 78.4 דולר לחבית, על רקע חששות כי ההסלמה בעימות בין ישראל לחיזבאללה בלבנון תבעיר את המזרח התיכון כולו.ארגון אופ"ק הוריד אתמול את תחזית הביקוש לנפט לשנת 2006 ב-80 אלף חביות ליום, על רקע ירידה מפתיעה בביקוש מצד מדינות הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD). הארגון צופה כעת כי הביקוש לנפט עתיד לצמוח השנה ב-1.3 מיליון חביות ליום, ל-84.5 מיליון חביות ליום.הירידה במחיר הנפט היום באה גם לאחר שהירידה שנרשמה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב בשבוע שעבר, היתה נמוכה מהצפוי לדעת מספר מומחים אשר העריכו כי סגירת שדה הנפט הגדול בארה"ב, שעליה הודיעה ענקית הנפט הבריטית BP מוקדם יותר החודש, תגרור ירידה חדה יותר במלאי.מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-1.6 מיליון חביות לרמה של 331 מיליון חביות - ירידה שבועית שלישית ברציפות - מסר אתמול משרד האנרגיה האמריקאי. בשלושה השבועות האחרונים נרשמה נפילה של 4.5 מיליון חביות במלאי הגולמי. מכון הנפט האמריקאי (API) דיווח על נפילה חדה אף יותר, של 2 מיליון חביות, במלאי הנפט הגולמי בשבוע שעבר."נתוני מלאי הנפט הגולמי בשבועיים האחרונים - הראשונים שיוצאים מאז הודעת BP על סגירת שדה הנפט פרודהו ביי - לא השפיעו על השוק", אמר הכלכלן ראקש שנקר מאתר Economy.com של מודי'ס. "יבוא הנפט הגולמי לארה"ב ירד בשבוע שעבר למרות סגירת שדה הנפט", אמר שנדר, אשר הוסיף כי מלאי הנפט הגולמי בארה"ב עודנו גבוה ב-4% מרמתו בתקופה המקבילה בשנה שעברה.מלאי הדלק למכוניות נפל בשבוע שעבר ב-2.3 מיליון חביות, לרמה של 205.4 מיליון חביות, מסר משרד האנרגיה. לפי מכון הנפט האמריקאי נרשמה ירידה של 1.8 מיליון חביות במלאי הדלק למכוניות.מלאי הדלקים המזוקקים גדל ב-800 אלף חביות לרמה של 133.2 מיליון חביות, לפי נתוני משרד האנרגיה, אולם לפי נתוני API נרשמה בשבוע שעבר צמיחה גדולה כמעט פי שלושה במלאי הדלקים המזוקקים בארה"ב.

החוזים על הגז הטבעי למסירה בספטמבר נסגרו היום בניו יורק במחיר של 6.689 דולרים למיליון יחידות תרמיות בריטיות (Btu), ירידה של 7.7 סנט. מחיר הגז הטבעי, הנמצא כעת בשפל של שלושה שבועות, נפל ב-12.6% בשישה ימי המסחר האחרונים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 625.3 דולר לאונקיה, מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז ה-29 ביוני, לאחר ירידה יומית של 13.7 דולר, בבורסת הסחורות של ניו יורק.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully