וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלמה אליהו לא מוותר על לאומי: רכש ביום חמישי מניות הבנק בכ-100 מיליון שקל; מחזיק כעת ב-8.04% ממניות הבנק

אלי דניאל

31.7.2001 / 17:25

הרכישה העיקרית בהיקף של כ-9 מיליון מניות בוצעה במהלך המסחר בכ-79.7 מ' ש'; בנוסף, אליהו רכש מחוץ לבורסה 2.4 מיליון מניות בכ-21.1 מ' ש';

ביום חמישי האחרון ריכזה מניית לאומי במהלך המסחר בבורסה מחזור כספי של כ-153 מיליון שקל, כאשר ההערכות בקרב הפעילים בשוק היו כי חלק בלתי מבוטל מהמסחר העצום במניה נבע מרכישות מסיוויות שבוצעו על ידי שלמה אליהו.

היום ניתן אישור רשמי להערכות אלה, שפורסמו לראשונה ב-TheMarker.com, לאחר שהתברר כי אליהו רכש ביום חמישי, במהלך המסחר בבורסה, כ-9 מיליון מניות לאומי בתמורה לכ-79 מיליון שקל. אליהו רכש את חבילת המניות במחיר של כ-8.82 שקלים למניה.

עם זאת, רכישת המניות במהלך המסחר לא היתה העסקה היחידה אותה ביצע אליהו ביום חמישי. אליהו רכש באותו היום עוד 2.4 מיליון לאומי בעסקה שהתבצעה מחוץ לבורסה לפי מחיר של 8.8 שקלים למניה, ובתמורה כוללת של 21.1 מיליון שקל. בעקבות שתי הרכישות האמורות מחזיק כיום אליהו בכ-113.8 מיליון מניות לאומי המהוות כ-8.04% ממניות הבנק, ואשר שווי השוק שלהן מסתכם כיום בכ-988 מיליון שקל.

הרכישות הנוכחיות, במועד פקיעת אופציות המעו"ף, אינן יוצאות דופן מבחינת אליהו, הן מבחינת העיתוי שלהן והן מבחינת היקפן. כך למשל, במועד הקודם של פקיעת אופציות המעו"ף, יום ה-28 ביוני 2001, רכש אליהו מניות לאומי בלמעלה מ-5 מיליון שקל, כאשר בסך הכל רכש במהלך חודש יוני מניות לאומי בהיקף של למעלה מ-330 מיליון שקל.

יצוין כי אליהו התבטא לא אחת, לאחר שהפך לבעל עניין בלאומי, שרכישת מניות הבנק בוצעה על ידו לאורך תקופה ארוכה, לצורך השקעה, ובמידה שיהיה באפשרותו להתמודד על גרעין השליטה, הוא עשוי לעשות כן. המתחרה האפשרית של אליהו על רכישת גרעין השליטה בלאומי, חברת הביטוח מגדל, מחזיקה כיום בכ-8.7% ממניות הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully