וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: פרטנר קפצה ב-49% במחזור של 24 מיליון שקל; ירידות של 1.1% במדד מעו"ף בעקבות תקיפת צה"ל בשכם

אילן מוסנאים

31.7.2001 / 18:45

מחזור המסחר בינוני - 244 מיליון שקל; ירידות חדות במניות קבוצת אי.די.בי; מחזור של 41 מיליון שקל בטבע; בנק פועלים אישר מגעים לרכישת בנק בארה"ב - המניה עלתה ב-0.4%

אחרי מספר ימים של מגמה חיובית, סיימה הערב הבורסה של תל אביב בירידות שערים בינוניות של כ-1% במדדים המובילים ותוך מחזור נמוך של 244 מיליון שקל.

המסחר נפתח הבוקר בירידות קלות, בהשראת הירידות מאמש בנאסד"ק ובעקבות המשך המתיחות הבטחונית מול הפלשתינאים, שנמשכה עד לשעות הצהריים המאוחרות.

לקראת השעה האחרונה של המסחר, ואחרי תקיפת צה"ל בשכם, בה נפגע מטה החמאס בעיר ו-8 אנשי חמאס נהרגו, התחזקה המגמה השלילית בבורסה. מדד המעו"ף סיים בירידות של כ-1.1% לרמה של 450 נקודות ומדד תל אביב 100 ירד ב-1% לרמה של 440 נקודות. התל-טק סיים בעלייה של 0.3%.

העסקאות בפרטנר תקינות

מנכ"ל די.בי.אם, רמי דרור, ציין כי בסך הכל רוב היום היינו עדים למסחר יציב ונטול אירועים מיוחדים בבורסה. לדבריו, לקראת שעות הצהריים המאוחרות החריפו הירידות בבורסה, לאחר תקיפת צה"ל בשכם.

הסיפור המרתק של היום התרחש בדקות האחרונות למסחר, בהן בוצעו במניית פרטנר מספר עסקות גדולות בעלייה של 49%. בתחילה מסרה הנהלת הבורסה הודעה לפיה בוצעו במסחר במניות פרטנר מספר עסקות שגויות. בהמשך פירסמה הנהלת הבורסה הודעה לפיה העסקות במניית החברה היו תקינות והשער הקובע במניה יהיה השער בו היא נסגרה. יש לציין כי גם לפני הזינוק בשניות האחרונות, נהנתה מניית פרטנר מעליות נאות וממחזור גבוה על רקע הצטרפותה מחר לרשימת המעו"ף. מחזור המסחר בפרטנר הסתכם היום ב-24 מיליון שקל.

מניית טבע , שריכזה אתמול מחזור חריג של כ-88 מיליון שקל, הובילה גם היום את רשימת המניות הסחירות בבורסה עם מחזור של 41 מיליון שקל. המניה רשמה עלייה קלה של 0.2%.

מניית עלית ממשיכה לעלות

יתר מניות הארביטראז' נסחרו במגמה מעורבת כאשר מניית אלביט הדמיה עלתה ב-1%, מניית סאיטקס עלתה ב-4.5% ומניית בריזקום, שפתחה אתמול פער חיובי של 13.6%, עלתה ב-13.4%. לעומתן, מניית אלרון התממשה ב-4.7% וריטליקס איבדה 1.6%.

מניית כור עלתה ב-1.6% במחזור של 3 מיליון שקל. המניה, שעלתה אתמול ב-2.8%, ממשיכה להתאושש בעקבות מניית אי.סי.איי שעלתה אמש בנאסד"ק ב-7.5%. אי.סי.איי נסחרת כעת במחיר של 4.32 דולרים - גבוה בכ-30% מהשפל של 3.35 דולרים אליו נפלה בחודשים האחרונים.

מניה נוספת שרשמה היום עלייה נאה היא מניית עלית 5 שטיפסה ב-0.9% במחזור של 3 מיליון שקל. מניית עלית השלימה היום עלייה של כ-13% בשבוע האחרון, לאחר שבתקופה האחרונה סבלה ממומנטום שלילי על רקע תוצאות חלשות ברבעונים האחרונים.

מגמה מעורבת במניות הבנקים

מניות קבוצת אי.די.בי רשמו היום ירידות חדות כאשר מניית אי.די.בי אחזקות ירדה ב-2.9% ואי.די.בי פיתוח איבדה 2.2%. מניות החברות הבנות רשמו אף הן ירידות חדות כאשר מניית כלל תעשיות ירדה ב-1.1% ודסק"ש נפרדה מ-2.1%.

מניית בנק הפועלים עלתה ב-0.4% במחזור של 21 מיליון שקל. הבנק אישר הבוקר את הידיעה שפורסמה בעיתון "הארץ", כי הבנק מנהל מגעים לרכישת 50% ממניות בנק השקעות בארה"ב בהשקעה של 50 מיליון דולר.

יתר מניות סקטור הבנקים נסחרו במגמה מעורבת. מניית בנק לאומי ירדה ב-1.8%, מניית בנק מזרחי ירדה ב-0.8% ומניית בנק דיסקונט ירדה ב-1.8%. מניית הבינלאומי 5 עלתה ב-0.3% במחזור של 11 מיליון שקל.

האנליסט אהוד ניר מנשואה זנקס פירסם הבוקר סקירה לגבי תוצאות הבנקים ברבעון השני של השנה. להערכתו, יירדו רווחי 5 הבנקים הגדולים ב-16% לעומת הרבעון המקביל - מ-902 מיליון שקל ל-752 מיליון שקל. להערכת ניר, הבנק הבינלאומי הראשון צפוי להיות הבנק היחיד שיציג גידול בתשואה על ההון.

מניית הבינלאומי, שריכזה מחזור של 11 מיליון שקל, ומניית מבני תעשיה שריכזה מחזור של 12 מיליון שקל ועלתה ב-0.9%, מצטרפות מחר (יחד עם פרטנר) אל רשימת המעו"ף.

מניית מגדלי שקל ירדה ב-0.1% במחזור של 60 אלף שקל. נראה שהמשקיעים לא התרגשו יתר על המידה מהצעת הרכש שהגישו בעלי השליטה בחברה למניותיה. ההצעה הוגשה במחיר של 2.39 שקלים - גבוה ב-5% ממחירה של המניה בבורסה. המחיר בהצעה משקף לחברה שווי של 47 מיליון שקל - נמוך בכ-40% מההון העצמי שלה בסוף הרבעון הראשון.

אף עסקה בשרפ"ק טכנולוגיות

מנגד, מניית קרור והספקה הגיבה באופן חיובי להודעת בעלת השליטה בה, ספנות והספקה , שהעלתה את מחיר היעד בהצעת הרכש למניות קרור מ-16 שקל ל-17 שקל. מניית קרור סיימה את המסחר בעלייה של 5.7% במחזור של 162 אלף שקל.

במניית שרם פודים קלנר טכנולוגיות לא בוצעה היום אף עסקה והיא נסחרה ללא שינוי. זאת, למרות שהחברה מסרה לבורסה כי היא מנהלת מגעים עם חברה יפאנית, שתרכוש 10% ממניותיה. על פי הערכות, מדובר בקונצרן מרובאני, שהביע לאחרונה התעניינות בחברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully