וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

S&P קיצצה שוב את דירוג האשראי של לוסנט לנוכח החולשה בעסקי הטלקום

יהודה שויצר

31.7.2001 / 18:35

הזהירה כי לא תהסס להורידו שוב; הביעה חשש כי לא תצליח למכור את חטיבת הסיבים האופטיים; לפני מספר ימים איימה להוריד את הדירוג של אגיר, החברה הבת, ל"זבל"

דירוג האשראי של לוסנט קוצץ שוב ע"י חברת דירוג האשראי S&P על רקע חולשה בדרישה לציוד התקשורת וקשייה לקצץ את חובותיה הגבוהים.

חברת דירוג האשראי קיצצה את דירוג האשראי של לוסנט לטווח הארוך בשתי דרגות לדרגת BB מינוס, מדרגת BB פלוס. לטווח הקצר הורד הדירוג ל-C.

S&P הזהירה כי לא תהסס להוריד שוב את דירוג האשראי של לוסנט, אם זו לא תעשה מאמצים לקצץ את חובותיה האדירים.

"להורדת הדירוג לא תהיה השפעה על עסקינו", אמרה מישל דווידסון, דוברת החברה, והדגישה כי הדירוג יעלה חזרה בד בבד עם צעדי ההתייעלות בהם נוקטת החברה.

לפני כשבוע הזהירו ב-S&P כי יורידו את דירוג האשראי של החברה הבת של לוסנט, אגיר (סימול AGRa), לדרגת "זבל". S&P ציינה כי היא שוקלת לקצץ את הדירוג של יצרנית הרכיבים האופטיים מהדירוג הנוכחי, BBB מינוס, על רקע קשיי לוסנט בביצוע ספין אוף מלא לחברה.

הורדת דירוג האשראי ל"זבל" תוביל גופים גדולים רבים למכור אג"ח של החברה על רקע חוקים המגבילים אחזקות אג"ח מסוג זה בקרנות מסוימות. הורדת הדירוג עלולה גם לטרפד את גיוסי ההון שמתכננת אגיר.

להורדת הדירוג הנוכחית קדמה הורדה של S&P ושל מודי'ס. לפני כחודש וחצי הורידו ב-S&P את דירוג האג"ח של לוסנט לנוכח חוסר יכולתה לשפר את רווחיה ואת זרימת המזומנים.

במודי'ס וב-S&P הביעו חשש כי כוונתה של לוסנט למכור את חטיבת הסיבים האופטיים שלה לא תצא אל הפועל. החברה התכוונה לגייס במכירה יותר מ-3 מיליארד דולר, סכום שקשה מאוד להשיג בתנאי השוק הנוכחיים. לאחרונה הוזכר שמה של חברת פורוקאווה היפאנית כמועמדת לרכישת החטיבה ב-2.75 מיליארד דולר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully