וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שינוי בבקווב לא צפוי להגיע גם ברבעון הבא - ההכנסות לרבעון השלישי יהיו דומות לאלו של הרבעון השני

חזי שטרנליכט

31.7.2001 / 18:26

אלי ברקת, יו"ר ומנכ"ל החברה, אופטימי: "ההתמקדות בשוק הפורטלים לארגונים יכולה להיתרגם לפוטנציאל של חצי מילארד דולר לבקווב עד שנת 2004-2005"; הפסד של 8.2 מ' ד' ברבעון השני

"קיבלנו אינדיקציות חזקות שהטכנולוגיה שלנו רצויה בשוק", אומר אלי ברקת, יו"ר ומנכ"ל חברת בקווב , ואולם התוצאות הכספיות שפירסמה היום החברה לרבעון השני מצביעות בינתיים על ירידה בהכנסות החברה.

יחד עם זאת, בקווב, שמייצרת תשתיות דחיפת מידע לארגונים, הצליחה לעמוד בנתוני אזהרת הרווח שפירסמה בתחילת החודש - ואולי גם זה הישג בימים אלה. ומבחינת המספרים - ההכנסות ברבעון השני היו 4.6 מיליון דולר - נמוך בכ-57% ביחס לרבעון המקביל ונמוך ב-37% ביחס לרבעון הקודם.

ההפסד שרשמה בקווב לרבעון עומד על 8.2 מיליון דולר, לא כולל הוצאות חד פעמיות בגובה 2.5 מיליון דולר ומחיקות בהיקף של 500 אלף דולר. ההפסד למניה שרשמה בקווב עומד על 21 סנט למניה - פי 7 מההפסד למניה ברבעון המקביל, וגרוע ב-16% ביחס להפסד של 18 סנט למניה שרשמה ברבעון הראשון.

הרבעון השלישי יידמה לשני

בקווב אומנם לא סיפקה הנחיות להמשך השנה, אבל ברקת אמר שההכנסות לרבעון השלישי צפויות להיות דומות לשני - קרי, כ-4.6 מיליון דולר. "הרבעון השני היה המשך הנסיגה מבחינתנו, וזאת לאחר שהצגנו 11 רבעונים של עלייה, אבל במשך שני הרבעונים האחרונים חל שינוי משמעותי". ומהם אותם "שינויים משמעותיים"? ברקת מספר על סקר מקיף שביצעה החברה, שבו רואיינו כ-80 בכירים בקרב הלקוחות הגדולים שלה. הסקר הצביע על שתי המגמות העיקריות בשוק, שאחריות להאטה מבחינתה של החברה: הראשונה, היא צמצום תקציבי ההשקעות של החברות, והשנייה היא שינוי בסדרי העדיפויות בכל מקרי רכישת הטכנולוגיות החדשות.

"שם", הגדיר ברקת, "התהפך הגלגל". הוא מסביר כי חברות לא מחפשות היום טכנולוגיות חדשות, אלא טכנולוגיות משולבות שיאפשרו הגדלת הערך מדברים חדשים, ועקב השינויים האלה, שקדה בקווב על שינוי האסטרגיה הכללית שלה.

הקיצוצים יפחיתו 12-13 מ' ד' בשנה

האסטרגיה החדשה למוצרי בקווב מתמקדת בשיווק פורטלים לארגונים (enterprises portals), שלהם תוכל בקווב לספק בשירותי הדחיפה שלה. אלו יאפשרו את יצירתו של דף מרכזי לארגון שיכיל את המידע הרצוי לעובדים.

כ-60% מהלקוחות, סיפר ברקת, מסרו בסקר שערכה החברה כי שירות הדחיפה של בקווב הוא קריטי ביחס לאסטרטגית הפורטל הארגוני שלהם.

אבל לשינוי האסטרטגיה היה גם צורך לשלם מחיר: קיצוץ של כ-25% מכוח האדם או 61 איש, כך שהיום עומדת מצבת כוח האדם של החברה על 187 איש, הכוללים 79 אנשי שיווק ומכירות, 72 אנשי פיתוח ו-36 אנשי אדמיניסטרציה והנהלה. ברקת ציין כי החברה השתדלה לא לקצץ בקרב הפיתוח והשיווק, משום שהם לדבריו "קריטיים לאסטרטגיה של החברה". בבקווב מעריכים כי הקיצוצים עתידים להפחית הוצאות שנתיות בהיקף של 12-13 מיליון דולר. עם זאת, החברה תדווח על הוצאות חד פעמיות בהיקף של 1.5-1.8 מיליון דולר, ברבעון השלישי. ברקת אומר כי ההערכות הן ששוק הפורטלים הארגוניים ייצמח מ-2 מיליארד ד' לשנה לכ-6 מיליארד דולר (או 300%) בתוך 4-5 שנים.

ברקת מגלה אופטימיות נדירה שעה שהוא אומר כי המספרים הללו יכולים להיתרגם ל"הזדמנות עסקית להגיע לנפח שוק פוטנציאלי של כחצי מיליארד דולר עד 2004-2005".

לקוחות חדשים וגם מוצר חדש

בתחום הלקוחות, הודיעה היום בקווב על זכייה בלקוחות חדשים במהלך הרבעון השני, בהם IBM קנדה, ג'נרל אלקטריק (סימול GE) ואיסטמן קודאק (סימול EK). כמו כן הודיעה החברה על המוצר החדש שחשפה כבר במהלך הרבעון, מוצר ה-e-Accelerator המיועד לתקשורות וידיאו ארגוניות.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully