וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אריקסון מבקשת מעובדיה לשאת בנטל: דרשה כי יסעו באוטובוסים ויחדלו מקיום פגישות עסקיות במסעדות

יהודה שויצר

31.7.2001 / 19:57

החברה, שפיטרה לאחרונה 22 אלף עובדים, מאמינה כי מהלכים אלה בשילוב עם הפיטורים יקצצו את חובה ב-3.6 מיליארד דולר

יצרנית רשתות הסלולר אריקסון דורשת מעובדיה לתת כתף במאמצי הקיצוצים. החברה, שלאחרונה הודיעה על פיטורי 22 אלף עובדים, ביקשה מהעובדים שיעשו מאמץ אישי להשתתף בנטל ויתחילו לנסוע באוטובוסים, יבטלו מנויים שלהם על מגזינים ועיתונים ויפסיקו את נוהל הזמנת סלסלות פירות ופרחים על חשבון החברה, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

החברה, שרושמת הפסדים כבדים כבר תקופה ארוכה, נמצאת בעיצומו של מהלך אגרסיווי שנועד להשיב אותה למסלול הרווחיות. בין הצעדים בהן נקטה היה העברת פעילות ייצור מכשירי הסלולר לקבלני משנה, קיצוץ בשליש של כל משרות הייעוץ החיצוני ודרישה מלקוחות לשלם מהר יותר. החברה שואפת כי צעדים אלה, בשילוב עם הפיטורים, יובילו לקיצוץ עלויות של 3.6 מיליארד דולר.

אך החברה כאמור מאמינה כי כל מהלך של קיצוצים צריך גם לרדת לרמת "העובד הבודד" בכך שהוא עצמו יישא גם בנטל. במסגרת צעדי הקיצוץ נתבקשו העובדים לקצץ בהיקפי הטיסות שלהם ולטוס רק במחלקת נוסעים רגילה. החברה גם אסרה על כל רכישה חדשה של מחשבים חדשים, אלא אם כן הרכישה זכתה לאישור של מנהל האזור או מנהל החטיבה. "עיתונים ומגזינים ניתן לקרוא דרך הרשת", נמסר בהודעת החברה, כמו כן דרשה מעובדיה לחדול מלקיים פגישות עסקיות במסעדות.

על מנת לעודד את מעורבות העובד בחברה הציבה החברה תיבת הצעות בה כל עובד יכול לשלוח הצעות ייעול משלו. "יותר ממאה הצעות לייעול כבר הגיעו מעובדינו", מסרה החברה והדגישה כי לא תתגמל את מביאי הרעיונות הטובים כחלק ממהלך הקיצוץ.

אריקסון וחברות רבות ממגזר ציוד הטלקום נמצאות בקשיים כבר תקופה ארוכה. חברות רבות מהמגזר הודיעו על קיצוצים נרחבים בעלויות, שכללו פיטורי עובדים רבים. בין החברות שביצעו פיטורים היו לוסנט, JDS יוניפייז, אלקטל ואחרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully