וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני מתחיל לכסות את TTI עם המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 25 דולר

גיא ימין

31.7.2001 / 20:34

מחיר היעד גבוה בכ-45% ממחירה הנוכחי; "לחברה בסיס לקוחות יציב בפיזור גיאוגרפי כלל עולמי, והיא נהנית מצפיות טובה", אומרים בסלומון, אך מוסיפים כי התחרות בשוק גוברת

בבית ההשקעות סלומון סמית ברני החלו היום בכיסוי מניית טי.טי.איי טלקום , עם המלצת "קנייה" בסיכון גבוה. TTI צפויה לפרסם את תוצאותיה ב-13 באוגוסט 2001, והאנליסט ויקטור הלפרט מספק את הערכותיו לגבי ביצועי החברה ב-2001 כולה.

"תחזית הצמיחה שלנו מבוססת על צבר המזומנים של החברה ועל בסיס הצפיות, הטובה יחסית, של החברה", אומרים בסלומון, ומספקים למניה מחיר יעד של 25 דולר, בכ-45% מעל למחירה הנוכחי.

בבית ההשקעות מעריכים כי החברה תציג ב-2001 מכירות של 56.7 מיליון דולר, עלייה של 32% לעומת הכנסות שנת 2000, וכי שולי הרווח יגיעו עד ל-59%, לעומת 57.5% בשנה החולפת. הרווח למניה בשנת 2000 הסתכם ב-84 סנט למניה, ובבית ההשקעות מעריכים כי בשנת 2001 הוא יגיע ל-1.09 דולרים למניה, ב-4 סנט מתחת לממוצע האנליסטים.

מגוון רחב של שירותים ללקוחות

TTI מפתחת ומוכרת פתרונות ניהול ותמיכה לרשתות טלפון. בתחילת דרכה הפוקוס העיקרי שלה היה במערכות ניהול רשתות טלפוניה, אך עם הדרגולציה בשוק הטלקומוניקציה בשנות ה-90, והגידול בתחרות בין ספקי השירות, החלה החברה לספק פתרונות תמיכת שירות אחרים. מוצריה החדשים של החברה נועדו לתת מענה לתכנון, הספקה וניהול של מערכות תקשורת. וכך, קו המוצרים של החברה - Netrac, עושה שימוש בפלטפורמה אחת כדי לספק מגוון של מוצרים.

על מוצרים אלה נמנים שירותי ניהול ביצועים, תוך מתן ניתוחי עומס ברשת ונתונים בדבר איכות שירות (QOS); ניהול קונפיגורציות של הקישוריות ברשת ובקרת שגיאות וניתוחם, בכולם עושות שימוש

תחת הכותרת "למה אנו אוהבים את TTI? מסביר האנליסט ויקטור הלפרט מבית ההשקעות מדוע נתנו למניה המלצת "קנייה". בין הסיבות שמונה בית ההשקעות מצויה העובדה שניתן להשתמש במוצריה של TTI בסוגי רשתות שונים, כולל רשתות וויירלס וסלולר. בנוסף, במוצריה של TTI ניתן לעשות שימוש בפס רחב וברשתות הדור הבא של הטלפונים הסלולריים.

החדשות הטובות: אין חשיפה ל-CLECs

בבית ההשקעות מדגישים את העובדה שבין 90 לקוחותיה של TTI מצויות חברות כמו AT&T, נורטל וטליה, בחלוקה גיאוגרפית מגוונת, וכי TTI עובדת עם רשת של שותפים אסטרטגיים, בהם Tivoli, ספקית פתרונות ניהול רשתות וחברה בת של IBM.

החברה אינה חשופה לספקיות השירות האלטרנטיוויות, ה-CLECs, ולכן ניתן לייחס רמה גבוהה יחסית של ודאות להכנסות הדחויות שלה. בסלומון מעריכים כי בשל הרכב הלקוחות של TTI לא צפויה החברה לבצע מחיקות של מלאים, פעולה שהיתה נחלתן של חברות רבות בחצי השנה הראשונה.

TTI הצליחה להציג גידול בצמיחה במשך 17 רבעונים רצופים והיא נהנית מצפיות טובה, אומרים בסלומון. החברה נהנית משולי רווח של קרוב ל-60%, ובבית ההשקעות מצפים לצמיחה של 38% בהכנסות ב-2001 וב-2002.

החדשות הרעות: מחזורי מכירות ארוכים

ומה הסיכונים בפניהם ניצבת החברה? בכל רבעון נתון, אומרים בבית ההשקעות, מרכיב מספר קטן של לקוחות חלק גדול מהכנסות החברה. הסיבה לכך היא המחיר הגבוה ליחידת מוצר, הנע בין 500 אלף ל-5 מיליון דולר.

בשנת 2000, לדוגמה, היוו המכירות ל-5 לקוחות 30% מכלל הכנסות החברה, והחלטה של אחד מלקוחות גדולים אלה להפסיק את הטמעת המוצרים, לנוכח ההאטה הכלכלית, תבוא לידי ביטוי באופן ברור על גבי מאזני החברה. המחיר הגבוה של מוצרי החברה מוביל גם למחזורי מכירות ארוכים, הנעים בין 6 ל-12 חודשים, בהתאם לסוג הפרויקט.

בנוסף, השוק בו פועלת החברה הוא תחרותי ביותר. "לרבים ממתחרותיה של TTI יש משאבים פיננסיים והיקף מכירות גדולים משלה. לחלקן גם מוניטין מוכר יותרובסיס לקוחות רחב יותר" אומרים בסלומון. בבית ההשקעות מעריכים כי החברה עשויה למצוא את עצמה בתחרות עם חברות בילינג, כמו DOX, שעשויות להיכנס לתחום בו היא פועלת.

נתון נוסף שעשוי לעניין משקיע פוטנציאלי במניה הוא העובדה שחברה אחת, Team Software Industris, מחזיקה בכ-40% מכלל מניות החברה. שיעור החזקה כזה מאפשר לה לבחור את הידרטורים ב-TTI ולשלוט למעשה באסיפה הכללית של בעלי המניות.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully