בורסה: המעו"ף עלה ב-1% אל מעבר ל-800 נקודות

הבנקים התאוששו מיומיים של ירידות: לאומי זינקה ב-4%. רבינטקס זכתה בעסקה גדולה והמנייה הגיבה בזינוק של 14.5%

אסף רותם
29/08/2006

לאחר יומיים של ירידות, ולאחר שהנגיד פישר השאיר את הריבית על כנה, תיקנה היום הבורסה בתל אביב מעלה, במקביל לעליות השערים בעולם ביממה האחרונה. מדד המעו"ף עלה ב-1% ל-804.97 נקודות, מדד ת"א 100 הוסיף 0.7% ל-818.3 נקודות. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.16 מיליארד שקל. בשוק איגרות החוב נרשמו עליות מחירים של כ-0.2% בשחרים ובגלילים ארוכי הטווח.

הבנקים המשיכו לרכז את מרבית העניין במסחר, לאחר שאיבדו ביומיים האחרונים 5%. היום הצטרף גם הממונה על הבנקים, יואב להמן, לשורת המזהירים מפני רווחיות הבנקים. להמן אמר, כי הבנקים צריכים להיערך לקראת ירידה זו ולקצץ בעלויות השכר, כך על פי פרסום ב"מעריב". לאומי זינקה מעלה 4% והפועלים הוסיפה 3.4%.

אגוד התממשה 0.1% לאחר שאתמול זינקה ב-6.9% על רקע הערכות כי בנק דיסקונט עשוי לפרסם הצעת רכש למניות אגוד.

קבוצת דלק עלתה 0.6% על רקע הפרסום ב"מעריב", כי היא מנהלת מגעים לרכישת חלקן של פז וסונול בפי גלילות לפי שווי של 200-150 מיליון דולר, וכי הקבוצה עשויה לרכוש גם את חלקה של המדינה, שמחזיקה 50% ממניות המתחם.

בדויטשה בנק חזרו היום על המלצת "קנייה" למניית אפריקה ישראל, בתגובה לדו"חות, עם מחיר יעד של 290 שקל - 24% מעל מחירה הבוקר בפתיחת המסחר. המניה איבדה 0.2%.

טבע איבדה 1.4% במחזור הגדול ביותר, בתגובה להסכם פשרה עם חברת פרדו, בנוגע לתרופה בהיקף מכירות של 1.2 מיליארד דולר בשנה - האוקסיקונטין - המשמשת לטיפול בכאבים מתונים עד חריפים במחלות כרוניות וסופניות כמו סרטן. טבע תימנע מלשווק את התרופה בעוד פרדו לא תתבע את טבע על הפרת פטנט. מנגד, לא עזרה המחלצה חיובית מצד מחלקת המחקר של סטנדרד אנד פור'ס, שמאמינה כי טבע צפויה להישאר אחת ממובילות הסקטור הגנרי, מעמד שהשיגה לדעתם עם השלמת רכישת IVAX ב-28 בפברואר. בסטנדרד אנד פור'ס מעודדים מעתידה של התעשיה הגנרית כפי שהוא נראה כיום, הודות להזדקנות האוכלוסייה והתפתחות הכיסוי של הוצאות הבריאות. בחברת הדירוג סטנדרד אנד פור'ס נקבו במחיר יעד של 45 דולר למניה - גבוה בכ-10 דולרים ממחירה בשוק.

חברת הציוד הבטחוני רבינטקס זכתה בעסקה לאספקת מוצרים ללקוח בארה"ב ב-13 מיליון דולר, ומנייתה הגיבה בזינוק של 14.5% - שמשלים עלייה של כ-75% מאז פתיחת המלחמה בצפון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully