וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נטקס: הכנסות המחצית החולפת עלו ב-40%

שרון שפורר

30.8.2006 / 11:36

לצד הפעילות הצומחת, עברה החברה להפסד רבעוני בשל גידול חד בהוצאות השיווק והפרסום

חברת נטקס היא חברה קטנה עדיין - גם היום, 7 שנים אחרי הקמתה - אבל היא גם חברה עם כוונות גדולות, במיוחד בכל הנוגע אל מעבר לים. כחברה קטנה עם תוכניות גדולות, רבות המהמורות שעומדות בפני נטקס. את חלקן היא כבר צלחה, גם אם לעתים אך בקושי, וחלקן עוד ניצבות בדרכה - ובהן גם הוצאות מכבידות (בעיקר בשורה התחתונה) שנדרשות מחברה בשלב החיים בו נמצאת נטקס, אשר מאמינה כי הפריצה הגדולה ממש מעבר לדלת.

נטקס צמחה ברבעון החולף בלא פחות מ-36%, אך הכנסותיה הרבעוניות עומדות על 1.7 מיליון שקל בלבד. יחד עם זאת, כבר שלוש שנים שנטקס מציגה גידול עקבי בהכנסותיה - מ-2.6 מיליון שקל ב-2003 ל-5.1 מיליון שקל ב-2005 ולקצב שנתי של 6.5 מיליון שקל ב-2005.

אבל למרות הצמיחה בהכנסות, בשורה התחתונה עברה נטקס ברבעון החולף להפסד נקי של 378 אלף שקל מול רווח נקי של 214 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. זאת, לאחר שהוצאותיה זינקו ברבעון פי 2 בערך ל-1.9 מיליון שקל, בעיקר בעקבות מסע פרסום שערכה החברה בעלות של 424 אלף שקל - לקראת השקות מערכות השירות החדשות שלה בישראל. לא רק זאת, אלא שהערכות החדשות הביאו גם לגידול בהוצאות המחקר והפיתוח, וכך גם גידול נוסף בהוצאות ההנהלה והכלליות של החברה.

מהמורה נוספת בפניה ניצבת נטקס, היא התנהגות המניה מאז הנפקתה בתחילת חודש יוני בבורסה לניירות ערך בתל אביב, אז גייסה החברה 14 מיליון שקל. נטקס נתקלה בקשיים במכרז המוסדי, אך התעקשה להגיע לאחד העם - והצליחה בכך אחרי שנעזרה בהתחייבויות חתמים. מאז הנפקתה ועד ה-10 באוגוסט איבדה המניה 36%, אך מאז - בתוך כשלושה שבועות - היא עלתה בכ-8%. כל זאת, תוך מחזורים דלים במיוחד של כ-30 אלף שקל בממוצע בחודש האחרון. שווי השוק של החברה עומד כיום על כ-38 מיליון שקל.

בשורה התחתונה של נטקס, אשר ייסד אביב רפואה עוד בהיותו בן 16 ואשר הוא מנהל היום ביחד עם אביו - זאב רפואה, המשמש כיו"ר - השאלה היא האם מאמינים בעתיד החברה ובפוטנציאל שלה או לא, ובמיוחד ביכולתה להצליח בשווקים הבינלאומיים - מהלך שמוביל אביב רפואה.

רפואה אמר היום: זהו הרבעון הראשון שלנו כחברה ציבורית, והוא עומד בסימן ההשקה המוצלחת של שירותי המערכות החדשות של נטקס בישראל, לצד המשך הצמיחה בהכנסות הפעילות בישראל. במקביל, אנו ממשיכים להשקיע כל העת בפיתוחים הטכנולוגיים שלנו בתחום החיפוש והפרסום הממוקד באינטרנט, ורואים בהם את הנכס העיקרי של החברה, אשר מיועד לשמש מנוף לפעילות החברה גם במדינות אחרות.

"הצלחת גיוס ההון מאפשרת לנו להרחיב משמעותית את תשתית המכירות והשיווק בישראל ולהאיץ את ההיערכות של נטקס לקראת הפריצה לשווקים בחו"ל. אנחנו פועלים בתחום הצומח ביותר בעולם האינטרנט, כאשר במקומות רבים ברחבי העולם - שוק הפרסום הממוקד במנועי חיפוש נמצא רק בשלביו הראשוניים. מצב זה יוצר עבורנו הזדמנויות משמעותיות, ובהתאם, אנחנו מתכוונים להשקיע באופן מושכל בהמשך פיתוח טכנולוגי ובעיבוי הנדרש של התשתיות השיווקיות והתפעוליות".

רפואה אמר עוד כי "שוק הפרסום הממוקד בתחום החיפוש באינטרנט צומח בשיעורים משמעותיים גם בישראל. אנו פועלים בימים אלו להרחבה ושכלול של מערכי המכירות, השיווק והשירות של נטקס בישראל, במטרה לתת מענה לגידול בהיקפי הפעילות בתחום ולשם הרחבת פעילותנו בשוק הישראלי. במקביל, אנו בוחנים שיתופי פעולה נוספים בשוק, בהמשך לשיתוף הפעולה המוצלח שלנו עם חברת גוגל בישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully