וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים בעלייה של 0.5%; פרטנר זינקה ב-9.3% במחזור ענק; צ'ק פוינט עלתה בכ-4%

גיא ימין

31.7.2001 / 23:40

בסיכום חודשי איבד הנאסד"ק כ-6%; MRV הוסיפה 15.3% לאחר הדו"חות; וריסיטי עלתה ב-15.8%

לאחר היסוסים שרשמו המדדים המובילים בשעת המסחר הראשונה, התייצבה המגמה ביום המסחר האחרון של החודש, והראתה מומנטום חיובי.

לאורך רוב יום המסחר הראו המדדים עליות של יותר מ-1%, אך בשעת המסחר האחרונה נחלש הנאסד"ק וסיים בעלייה של 0.5% לרמה של 2,027 נקודות. גם לאחר העלייה המתונה היום איבד הנאסד"ק בסיכום החודש, בו רוכזו מירב הדו"חות לרבעון השני, 6.2% מערכו. מדד הדאו ג'ונס הצליח לשמור על המומנטום וסיים את היום בעלייה של 1.2% לרמה של 10,523 נקודות.

הזירה המקרו כלכלית היוותה את מוקד ההתעניינות היום, עם פרסומם של נתונים שונים המצביעים על נכונות הצרכנים האמריקאים לבצע רכישות. גם אם לא כולם הצביעו על אותו כיוון, של שיפור במצב הכלכלה האמריקאית, העדיפו המשקיעים היום להתמקד בחדשות החיוביות, ולדלות את הדבש גם מהחדשות השליליות יותר. וכך, גם היום חזרה הסיסמה הידועה זה מכבר בדבר הורדת ריבית נוספת, שאם אכן תגיע, תהיה השביעית במספר השנה.

עם פתיחת המסחר התפרסם מדד אמון הצרכנים לחודש יולי שתוצאותיו לא מהוות אינדיקציה חיובית עבור הכלכלה האמריקאית. המדד הגיע בחודש יולי לרמה נמוכה מהצפוי, ורשם ירידה לעומת מדד יוני המעודכן. משמעות הירידה הבין חודשית: הצמיחה הכלכלית בארצות הברית עדיין לא חוזרת למצב בו היתה עד לרבעונים האחרונים, אך המשקיעים אימצו אל חיקם את הפרשנות שמחייבת התערבות מוניטרית מצד הבנק המרכזי.

האזהרה של וריזון לא הכבידה

מנגד התפרסם נתון נוסף שדווקא הצביע על עלייה ביכולת והנכונות של הצרכנים בארצות הברית לשלוח את ידם לכיס: לפני תחילת המסחר התפרסם דו"ח ממשלתי על ההכנסה האישית ורמת הצריכה בחודש יוני, שהציג עלייה של 0.4% ברמת ההכנסות ועלייה של 0.3% ברמת הצריכה כאשר הצפי היה לעלייה של 0.2% ברמת ההכנסות וברמת הצריכה, ונתון זה סייע להרים את המורל בשוק.

על השווקים השפיעה פחות הודעתה של חברת וריזון (סימול: VZ), המספקת שירותי תקשורת בחוף המזרחי של ארצות הברית, לפיה המכירות ב-2001 יהיו נמוכות מהצפוי. וריזון, שנוצרה על ידי המיזוג בין בל אטלנטיק ו-GTE, הודיעה כי בשל ההאטה הכלכלית והירידה בביקוש לשירותי טלפוניקה בסיסיים היא מורידה את תחזית צמיחת ההכנסות מ-7% ל-5%-6%. בנוסף הודיעה החברה כי היא מצפה עתה לרווח של 3.07 דולרים למניה, תחת הערכות מוקדמות לרווח של 3.13 דולרים למניה.

בקווב הוסיפה לאחר הדו"חות

המניות הישראליות רכבו על הגל החיובי היום, ועם התקדמות המסחר הראו מגמה ברורה של עליות שערים. אחד הסיפורים המעניינים והמסתוריים של היום הוא המסלול שביצעה מניית פרטנר . זו סיימה את היום בעלייה של 9.3% למחיר של 6.6 דולרים במחזור מסחר ענק של כפי 14 מהממוצע, לא לפני שעוררה סערה בבורסת תל אביב. בדקות המסחר האחרונות של המסחר בתל אביב הוזרמו פקודות קנייה בהיקפים גדולים, שהביאו את המניה לסיים את המסחר בזינוק של כ-50%.

היו שהעריכו היום כי העלייה במניה הינה תוצר של מניפולציות מצד מחזיקים באופציות PUT על מדד המעו"ף, אליו תצטרף מניית פרטנר החל ממחר. אם הערכה זו נכונה, לא מן הנמנע שלעליות בנאסד"ק היום יש קשר למה שהתרחש מעבר לים, בתל אביב.

בקווב , שפירסמה את דו"חותיה לרבעון השני לפני המסחר, סיימה את היום בעלייה של 5% למחיר של 1.1 דולרים, לאחר שעמדה בתחזיותיה המופחתות. החברה, המספקת טכנולגיית "דחיפה", דיווחה על הכנסות של 4.6 מיליון דולר ברבעון השני, ירידה של 57% לעומת הרבעון המקביל, אך בטווח אזהרת הרווח שפירסמה לקראת תוצאות הרבעון.

בקווב, שרשמה הפסד של 21 סנט למניה, לעומת הפסד של 3 סנט ברבעון המקביל, הוסיפה כי אינה צופה שיפור ברמת המכירות ברבעון השלישי לעומת השני.

ההמלצה סייעה ל-TTI

על רקע הדו"חות עלתה גם מניית MRV (אם.אר.וי) , שהוסיפה 15.3% למחיר של 5.9 דולרים. MRV, שמחזיקה במספר חברות סטארט אפ ומייצרת רכיבים אופטיים ותשתיות רשת, הציגה הכנסות של 89.5 מיליון דולר ברבעון השני, עלייה של 21% לעומת הרבעון המקביל.

הנהלת MRV, שפירסמה את תוצאותיה לרבעון השני אמש לאחר המסחר, העריכה כי הרבעון השלישי יהווה את התחתית של ההאטה הנוכחית, וכי מצב החברה ישתפר כבר ברבעון הרביעי. לאור הערכה זו שיפרה החברה את התחזית השנתית לשורה התחתונה, להפסד של 12 סנט למניה, תחת 17 סנט למניה קודם לכן.

מניית TTI טלקום הוסיפה 4.3% למחיר של 17 דולר בעקבות המלצת "קנייה" שהעניק בית ההשקעות סלומון סמית ברני למניה, עם תחילת הכיסוי הוא מספק לחברה. בבית ההשקעות העניקו לחבר מחיר יעד של 25 דולר, בכ-48% מעל למחירה הנוכחי, על בסיס צבר ההזמנות של החברה, והצפיות הגבוהה של עסקיה.

על רקע העלאת המלצות בלטה גם צ'ק פוינט , שסיימה בעלייה של 4.1% למחיר של 44.2 דולר, המשקף לה שווי של כ-11.7 מיליארד דולר. בבית ההשקעות פייפר ג'פרי נתנו אומנם למניית החברה המלצת "קנייה", אך בסיכום חודשי סיימה המניה בירידה של 13%.

תיקון במניית נקסוס

עוד בלטה בעליות וריסיטי , שהוסיפה 15.8% למחיר של 14 דולר במחזור ענק של יותר מפי 20 מהממוצע היומי. החברה דיווחה היום על מסע עולמי להדרכת מהנדסים שיעשו שימוש בתוכנות הוריפיקציה של החברה בתהליך תכנון השבבים של לקוחותיה. החברה תעביר סמינריונים טכניים לשימוש במוצריה, אך ספק אם יש בכך כדי להסביר את העניין שריכזה החברה היום.

בשורת היורדות ניתן היה למצוא את נקסוס , שסיימה את היום בירידה של 9.8% למחיר של 3.1 דולרים, לאחר שאתמול זינקה בקרוב ל-50% במחזור מסחר ענק גל שפי 36 מהממוצע. הרקע לעליות במניה אתמול היה חוזה בהיקף של 50 מיליון דולר ל-3 שנים עליו דיווחה החברה.

עוד בלטו: קליקסופטוור שירדה ב-7% למחיר של 1.2 דולרים, לקראת פרסום הדו"חות היום לאחר המסחר; אי.סי.איי , שרשמה עלייה של 9.3% למחיר של 4.2 דולרים וטריון , שהוסיפה 11.5% למחיר של 6.5 דולרים במחזור גדול מהממוצע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully