וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבור של ירדן: פער של 110 מ' ש' בין שווי מניות הכשרת הישוב במאזן לשווי השוק

שלומי גולובינסקי

1.8.2001 / 9:22

הפער הגדול לא מרתיע את ירדן, שרכשה לפני שבועיים עוד חבילה של 1.7% ממניות הכשרת הישוב בהשקעה של 15 מיליון שקל

הדו"חות הכספיים לרבעון השני של השנה שמפרסמת הבוקר חברת ההשקעות ירדן , כוללים בתוכם בור של יותר מ-110 מיליון שקל.

מדובר בהפרש בין שווי מניות הכשרת הישוב שבמאזן החברה, לשווי השוק של המניות בבורסה בתל אביב, שעומד נכון להיום על 162 מיליון שקל. במאזני ירדן, רשומות מניות הכשרת הישוב לפי עלות של 274 מיליון שקל.

הפער הגדול בין שווי המניות במאזן והשוק, לא מרתיע נכון להיום את רועי גיל ואיתן אלדר, שאף רכשו לפני שבועיים עוד חבילה של 1.7% ממניות הכשרת הישוב בהשקעה של 15 מיליון שקל.

בכך הגיעה ירדן להחזקה של 23.2% ממניות הכשרת הישוב, הנשלטת על ידי משפחת נמרודי. בגבור ספורט מאמינים עם זאת, כי שוויה של הכשרת הישוב גבוה בהרבה משוויה בבורסה, ולראיה, ההצעה שקיבלה לאחרונה, על פי הערכות, משפחת נמרודי למכירת החברה הבת מעריב לפי שווי של 400 מיליון דולר, שגבוה נכון להיום אף משוויה של הכשרת הישוב כולה.

בכדי לממן את רכישת חבילת מניות הכשרת הישוב האחרונה מכרה ירדן השקעות חבילה של 3% ממניות חברת הביטוח איילון בשווי כספי של 11.3 מיליון שקל. מכירת חבילת מניות איילון יצרה במאזני ירדן ברבעון השני של השנה הפסד של 1.3 מיליון שקל, לאחר שברבעון הקודם, בעת שהעבירה ירדן את מניות איילון המיועדות למכירה לסעיף השקעות שוטפות, היא רשמה רווח הון של 10 מיליון שקל בגינן.

ההפסד הזה היה מהגורמים העיקריים להפסד של 2.1 מיליון שקל שרשמה ירדן ברבעון השני. בנוסף, כוללים דו"חות ירדן הוצאות מימון נטו של 2.4 מיליון שקל, בעיקרן תוצאה של הלוואה של 133 מיליון שקל שמימנה את רכישת המניות.

ירדן, שנרכשה אשתקד מידי דוד סופר, משמשת למעשה כפלטפורמה של גבור ספורט להחזקה במניות הכשרת הישוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully