וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק המזרחי: המשבר בדרום אמריקה לא יפגע משמעותית במכירות מכתשים אגן

שלומי גולובינסקי

1.8.2001 / 10:50

מעניקים המלצת "קנייה" למניות החברה; מציינים כי מוצרים חדשים שהחברה רכשה במסגרת ה-spin-off הגדילו בצורה מאוד משמעותית את המכירות של המוצרים הוותיקים

כלכלני בנק מזרחי מעניקים המלצת "קנייה" למניות חברת האגרוכימיה מכתשים אגן . האנליסטית בוז'נה גנדלמן אומדת את שוויה הכלכלי של החברה בטווח הקצר והבינוני 0.9-1 מיליארד דולר, הגבוה ב-19.6-27.6% משווי השוק של החברה היום. מחיר המניה הנגזר מכך הינו 10.7-11.41 שקל.

גנדלמן מעריכה כי מכתשים אגן תרשום בשנה הקרובה הכנסות של 42.1 מיליון דולר, כתוצאה מהמוצרים החדשים שרכשה בתחילת השנה. בנוסף לכך, מציינים במזרחי כי השנה תתחיל החברה לייצר שני מוצרים עבור Syngenta, כאשר ההכנסה בגין המוצרים האלו תסתכם ב-20 מיליון דולר. כמו כן, מניחים בבנק כי המכירות של מוצרי האגרו החדשים של החברה יצמחו בשנת 2001 בכ-10 מיליון דולר, ומכירות מוצרי ה-non-agro יצמחו בכ-12 מיליון דולר.

גנדלמן מדווחת בסקירתה על תופעה מעניינת - מוצרים חדשים שהחברה רכשה במסגרת ה- spin-off הגדילו בצורה מאוד משמעותית את המכירות של המוצרים הוותיקים. לדוגמה, רק ברבעון הראשון (מכירות של חודש אחד) מכירות של המוצרים הותיקים של החברה צמחו בלפחות 7-8 מיליון דולר. מכאן, מסיקה גנדלמן, כי מכירות החברה בשנת 2001 יסתכמו בכ- 919.2 מיליון דולר כאשר ההנחה היא ששער היורו יירד בממוצע שנתי בשיעור של 5%, ושער הריאל ב-10%.

לדברי גנדלמן, הכנסות החברה ממוצרי האגרו, לפי הערכה זו, יסתכמו בכ-789 מיליון דולר. הונח גם כי האיחוד לראשונה של פרופיקול יוסיף כ-14 מיליון דולר. מכאן, החברה תרשום השנה הכנסה של 933.2 מיליון דולר.

גנדלמן מציינת כי את ההשפעה המלאה של המוצרים אותם רכשה מכתשים-אגן בסוף שנת 2000-תחילת 2001, נראה רק בשנת 2002. כמו כן, בשנים אלו אנחנו נמשיך לראות שיפור ברווח הגולמי והתפעולי של החברה, בעיקר בעקבות עלייה בחלקם של מוצרים בעלי שיעור רווח מעל 50%.

להערכת האנליסטית, המשבר בדרום אמריקה לא יפגע בצורה משמעותית במכירות החברה. כבר יותר משנה החברה נוהגת להגן בחוזי forward ובאופציות על התמורות שהיא אמורה לקבל מלקוחותיה בדרום אמריקה. להערכת גנדלמן, המכפיל המתאים לחברה, שמשקף הן את השיפור ברווחיות ואפשרויות הצמיחה בשנים 2001 ו-2002 והן את הסיכונים הנובעים מהשינויים האפשריים בשער חליפין בין היורו לדולר, ובין הדולר והשקל ואי הוודאות בהשפעה של זרעי GMO על תהליך התפתחות החברה בשנים הבאות - הוא 15-16. רק לשם השוואה, נציין כי המכפיל של ענף הכימיה הוא 33.4.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully