וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלמה אייזנברג יוצא לציבור בלי חתמים: ינסה לגייס 26 מיליון שקל באג"ח

ליאור כגן

1.8.2001 / 12:24

חתמי ההנפקה, אי.בי.אי ולאומי ושות' יהפכו ליועצים להנפקה; למרות שלהנפקה אין חיתום, ההוצאות על עמלות הפצה וייעוץ מגיעות ל-7.1% - כ-1.8 מיליון שקל

שלמה אייזנברג, בעל השליטה בחברת ההשקעות ישרס , החליט להוציא אל הפועל את הנפקת האג"ח בהיקף של כ-26 מיליון שקל, לאחר שהמכרז המוסדי שנערך לפני כשבועיים לא נסגר. במכרז, בו תיכננה החברה לגייס סכום לא גדול של כ-13 מיליון שקל מגופים מוסדיים, לא נרשמה היענות גבוהה ואייזנברג החליט לפנות ולגייס את ההון מהציבור.

את אי הצלחת ההנפקה המוסדית הסבירו פעילים בשוק ההון בכתב האישום שהוגש כנגש אייזנברג המשמש כיו"ר דיריקטוריון החברה. כנגד אייזנברג תלויות האשמות בדבר הכללת פרט מטעה בתשקיף, ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עבירות אלו קשורות לעסקת מכירת מניות ישרס לערד (החברה האם) שבוצעה לפני כ-3 שנים.

הנפקת האג"ח של החברה תכלול אג"ח להמרה שיונפקו בניכיון (מחיר של 80 אגורות לאג"ח), וכתבי אופציה שיהיו ניתנים למימוש לאג"ח להמרה לתקופה של כחצי שנה. מימוש מלא של כתבי האופציה (הניתנים ללא תמורה במסגרת ההנפקה) יזרים לקופת החברה כ-82.5 מיליון שקל נוספים.

הנפקת איגרות החוב וכתבי האופציה תתבצע ב-7 לאוגוסט ותתבצע ללא חיתום, לאחר שחתמי ההנפקה, לאומי ושות', ואי.בי.אי חיתום הפכו לשמש כיועצים להנפקה, לאחר שהמכרז המוסדי לא נסגר והוחלט לצאת בהנפקה לציבור. למרות שההנפקה אינה מובטחת בחיתום, מסתכמות עלויות הייעוץ לעמלות ל-7.1% מהיקף ההנפקה, כ-1.8 מיליון שקל.

מקורבים להנפקה מסרו כי במכרז המוסדי התקבלו בקשות לכמחצית מהכמות שהוצעה לגופים אלו, אולם, בסופו של דבר הוחלט לגשת להנפקה ללא השתתפות המוסדיים. המקורבים ציינו, כי מדובר בחברה יציבה וטובה בעלת הלימות הון טובה ורמת סיכון לא גבוהה.

לדבריה המקורבים, החברה החליטה לפנות לציבור שיחליט האם כדאי לרכוש את איגרות החוב הנושאות תשואה גבוהה יחסית להנפקות מסוג זה (כ-7.4%). בשוק ההון מעריכים כי חלק מהמשקיעים המוסדיים שלא היו מוכנים להשתתף במכרז המוסדי ישתתפו במכרז לציבור, וכך יישארו אנונימיים.

ישרס נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-87 מיליון דולר. החברה, העוסקת בתחום הנכסים המניבים ובבנייה, סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות בסך של 47.5 מיליון שקל ורווח של כ-5.4 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully