וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפתעה בתעשיית ההון סיכון: בני הניגאל מבכירי קרן סטאר עוזב ויצטרף כשותף מנהל בקרן סקויה קפיטל

בעז בבאי

1.8.2001 / 12:52

כך נודע ל-TheMarker.com; הניגאל: החלטתי לעבור לסקויה לאחר שקרן סטאר סיד שניהלתי סיימה את הכסף הפנוי להשקעות, ותנאי השוק אינם מאפשרים גיוס לקרן המשך

בני הניגאל, שייסד וניהל את חברת לננט, פרש מקרן ההון סיכון הישראלית סטאר ונצ'רס ויצטרף כשותף מנהל בקרן השקעות ההון הסיכון האמריקאית סקויה קפיטל - כך נודע ל-TheMarker.com.

הניגאל יצטרף לשני השותפים הישראלים הנוספים, חיים סדגר ושמואל לוי, המנהלים את פעילות הקרן החדשה - סקויה קפיטל ישראל - אשר השלימה בסוף בפברואר השנה גיוס של 150 מיליון דולר.

הניגאל, אישר היום ל-TheMarker, את המעבר לסקויה קפיטל. לדבריו, הסיבה לצעד טמונה בעובדה שקרן סטאר ונצ'רס סיד, שניהלה בראשותו השקעות בהיקף של 125 מיליון דולר, סיימה את הכסף הפנוי להשקעות. ומאחר שתנאי השוק אינם מאפשרים כיום גיוס לקרן המשך חדשה, הוא החליט לעבור לסקויה קפיטל.

בעקבות המהלך, הנחשב לחריג אפילו בקנה מידה בינלאומי, יפרוש הניגאל מחברותו בדירקטוריונים של חברות סטארט אפ בהן השקיעה קרן סטאר סיד. אבל לדברי הניגאל, הוא ימשיך להעניק להן סיוע מקצועי גם לאחר פרישתו.

הניגאל חבר כיום בדירקטוריונים של החברות: אלגוטק סיסטמס, סלטרה, אג' מדיקל, דוויסס, איזיצ'יפ, מדברטק, אונקס קומיוניקיישינס, אינפוסייקלון, ברודלייט וחברת וייסבאנד. הוא ימשיך לכהן בדירקטוריון של חברת בריזקום, שאותה הקים בשנת 1993, והוא מחזיק כ-10% ממניותיה.

סטאר נחשבת לקרן ההון סיכון הגדולה בישראל, עם נכסים מנוהלים בהיקף כולל של מיליארד דולר. הקרן השלימה בתחילת השנה גיוס הון בסך של כ-400 מיליון דולר לקרן ההמשך התשיעית שלה, כאשר מתוכם כ-45% מיועדים להשקעות בחברות סטארט אפ ישראליות.

בראש קרנות סטאר, שהמשקיע העיקרי בהן הוא קונצרן סימנס הגרמני, עומד ד"ר מאיר בראל. בישראל ניהלו אותה שלושה שותפים: הניגאל, יפה קרינדל, לשעבר מנהלת הכספים של החברות לננט ובריזקום ורמי קסטרשטיין, לשעבר המנהל הטכנולוגי של חברת אלדין . סטאר, שהשקיעה עד כה ב-150 חברות, רשמה כ-50 אקזיטים, מתוכם 31 חברות נסחרות בבורסות ניו יורק ונאסד"ק, בארה"ב ובנויר מרקט, בגרמניה.

הניגאל הקים בשנת 1985 את לננט והוביל אותה להנפקה בבורסת נאסד"ק בשנת 1991. לננט התמזגה עם חברת מאדג' נטוורקס בשנת 1995. הניגאל, אשר שימש כסגן נשיא בכיר בחברה המאוחדת, עזב את תפקידו ביולי 1997 בעקבות ההרעה בפעילות העסקית של החברה. לננט, שפוצלה בחזרה ממאדג' בסוף 1997, נמכרה ללוסנט בשנת 1998 תמורת 117 מיליון דולר.

הניגאל יהפוך לשותף מנהל ה-15 של חברת סקויה קפיטל, הנחשבת לאחת מקרנות ההון סיכון המובילות בארה"ב. ישראל היא המקום היחיד שבו הקימה סקויה קפיטל קרן הון סיכון מחוץ לעמק הסיליקון.

סקויה קפיטל הקימה והשקיעה בחברות כגון יאהו , אורקל, סיסקו ואפל. מאז הקמתה, בראשית שנות ה-70, רשמה הקרן כ-500 אקזיטים, 200 מהם הפכו לחברות ציבוריות, ששוויין המצטבר נאמד ב-12% משווי שוק החברות הנסחרות בנאסד"ק. כ-300 חברות נרכשו על ידי חברות אחרות.

הפעילות של סקויה קפיטל בישראל מנוהלת כיום על ידי שמואל (שמיל) לוי, לשעבר נשיא חטיבת תקשורת הנתונים בלוסנט, ומנכ"ל לננט שנרכשה על ידי לוסנט; וחיים סדגר, שניהל את השקעותיה של סקויה בישראל בשנתיים האחרונות באמצעות קרן סקויה סיד קפיטל שבשליטת סקויה וחברת סיסקו. סדגר כיהן בעבר כחבר בצוות הפיתוח העסקי של חברת אינטל העולמית.

הקרן, המתכננת להשקיע בשנים הקרובות ב-15-18 חברות סטארט אפ ישראליות בתחומי התקשורת, השקיעה עד כה סכום של 2.5 מיליון דולר בחברת הסטארט אפ SANPro.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully