וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קובי ויהודית ריכטר חוזרים לכהן בתפקיד הניהול במדינול; בוסטון סיינטיפיק מתנגדת

אמיר הלמר

1.8.2001 / 16:33

כך עולה מבקשה שהגישה היום בוסטון למינוי דירקטור מטעמה בחברה; השניים יחזרו לתפקידי ה-CTO והמנכ"ל בהתאמה לאחר חופשה של שנה וחצי

בוסטון סיינטיפיק הגישה היום לביהמ?ש המחוזי בירושלים בקשה לסעד זמני במסגרתו מבקשת החברה כי ביהמ"ש יורה על מינויו של דירקטור מטעמה בחברת מדינול הישראלית. בוסטון, המחזיקה ב-22% ממדינול, מבקשת למנות כדירקטור את ד"ר שמחה סדן, או כל אדם אחר הכשיר לכך, ומבקשת מביהמ"ש להורות למדינול להעביר לו את כל המידע והמסמכים שיבקש.

כזכור, הפרק המשפטי הישראלי בסכסוך המתמשך בין שתי החברות החל לפני כחודשיים כשבוסטון הגישה כתב תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד מדינול והריכטרים, בו היא טוענת שמערכת היחסים בין שתי החברות עלתה על שרטון והסכסוך בין בוסטון למדינול הגיע לשיאו. לפיכך, היא מבקשת לכפות על שתי החברות הליך של במב"י, בו כל צד יגיש הצעה לרכוש את מניות הצד השני במדינול. הצד המציע את הסכום הגבוה ביותר יהיה זה שיבצע בסופו של דבר את רכישת מניות הצד השני.

בתביעתה טוענת בוסטון כי ענייני החברה מנוהלים למעשה בדרך המקפחת אותה בהיותה בעלת מניות המיעוט בחברה (22%), ולפיכך מבקשת מביהמ"ש לעשות שימוש בסמכויות המוקנות לו במקרים של קיפוח המיעוט וכדי להסירו "לתת הוראות לבעלי המניות בחברה לפיהן ירכשו את מניות החברה".

עוד טענה שהעלתה בוסטון בתביעה, היתה כי העובדה שקובי ויהודית ריכטר הם חברי הדירקטוריון היחידים במדינול פוגעת בה כבעלת מניות, וגורמת לכך שלחברה אין קבוצת ניהול מתאימה. בנוסף, טוענת בוסטון כי בדצמבר האחרון עזבו יהודית וקובי ריכטר את תפקידי מנכ"לית החברה ומנהל הטכנולוגיה שלה, כך שכיום אין לחברה מנכ"ל.

"מדינול, חברה בעלת פעילות משמעותית, פועלת ללא מנכ"ל, ובעלי המניות בחברה חייבים כעת למנות הנהלה חדשה", טענה בוסטון בכתב התביעה, ודרשה להוציא צו המורה כי ימונה מנכ"ל חדש למדינול מטעם בית המשפחה. כמו כן, היא דורשת לנצל את זכותה למנות דירקטור בחברה - אקט שהיא טוענת שמדינול מונעת ממנה בשלב זה.

הריכטרים הודיעו על חזרתם

בבקשה מהיום טוענת בוסטון באמצעות עו"ד ראובן בכר כי ב-17 ביוני דחו בעלי מניות מדינול, במהלך אסיפת בעלי מניות, את בקשתה לממש את זכותה על פי דין ועל פי הסכם, ולמנות דירקטור מטעמה במדינול וזאת ללא נימוקים של ממש.

בוסטון טוענת כי כל שנאמר בהחלטה הוא, כי מינוי שכזה יפגע במדינול מבלי שהפגיעה הנטענת תוסבר בדרך כלשהי. עוד טוענת בוסטון, כי נסיונות להגיע להסדר בני הזוג ריכטר בנושא זה לאחר האסיפה נכשלו אף הם.

בוסטון גורסת כי בטענת הריכטרים אין ולא כלום. זאת ועוד, חובות הזהירות והאמון שמטיל חוק החברות על דירקטורים, מגינים על מדינול מפני הפגיעה בה, הם טוענים. פרט מעניין נוסף העולה מבקשת בוסטון הוא כי במהלך אותה אסיפה בה סירבו בעלי המניות במדינול למינוי דירקטור מטעם בוסטון בחברה "הודיעו" בני הזוג ריכטר, כי הם "חוזרים" לשמש כמנכ"ל מדינול וכמנהל טכנולוגי של החברה, בהתאמה, וזאת לאחר שלמעלה משנה וחצי היו בחופש.

בוסטון טוענת כי הודעה זו נעשתה מבלי שחזרתם זו ותנאי העסקתם של השניים עמדו על סדר יומה של אסיפת בעלי המניות, ומבלי שנדונו על ידי בעלי המניות או אושרו על ידם. לפיכך, טוענת בוסטון כי חזרת בני הזוג ריכטר לשמש בתפקידיהם כמנכ"ל וכמנהל טכנולוגי של החברה, מבלי שאושרה במוסדות החברה על תנאיה, כנדרש על פי דין, בטלה.

בוסטון טוענת כי הבהירה לבני הזוג ריכטר עמדתה זו אך היא נדחתה ע"י בני הזוג ריכטר בנימוק כי בני הזוג הודיעו על שובם מחופשתם לאותם תפקידים להם מונו בעבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully