וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדן זינקה היום בכ-10% בעקבות גיבוש מבנה השליטה בקבוצת אי.די.בי

אלי דניאל

1.8.2001 / 18:30

בכך השלימה עלייה של 36% מאז נודע על ההצטרפות לגרעין השליטה; החברה תשקיע למעלה מ-300 מ' ד' ברכישת 23.6% ממניות אי.די.בי אחזקות; כרבע מהמימון יעשה בהון עצמי

כארבעה שבועות חלפו מאז נודע כי קרדן השקעות תצטרף לליאון רקנאטי ולבני משפחת קרסו בגיבוש גרעין השליטה בקבוצת אי.די.בי, ומניית החברה השלימה מאז עלייה של כ-36%.

חלק בלתי מבוטל מהעלייה הזו נרשם היום - עלייה של 10.1% - בעקבות ההודעה הרשמית לפיה החברה תרכוש מחברת אחזקות פיננסיות אל-ים, הנמצאת בשליטת בני משפחת רקנאטי ובני משפחת קרסו, כ-23.6% ממניות אי.די.בי אחזקות תמורת כ-311 עד 314 מיליון דולר. מימון הרכישה יתבצע באמצעות אשראי בנקאי והון עצמי. שלושה בנקים, פועלים , לאומי והבינלאומי , יעניקו לחברה הלוואות בהיקף של 216 מיליון דולר, בעוד שההון העצמי של החברה יממן כ-71 מיליון דולר עד 74 מיליון דולר.

בנוסף, קרדן נטלה מבנק הפועלים הלוואה נוספת בסך של 27 מיליון דולר, וזאת כנגד הענקת אופציית CALL לתקופה של שנתיים, עם אפשרות הארכה, לפיה יוכל הבנק לרכוש מהחברה עד 8% ממניות אי.די.בי אחזקות. חשוב לציין כי כל ההלוואות ניתנו לחברה על בסיס Non Recource, כך המניות שיירכשו עד ידי קרדן יהיו משועבדות לבנקים עד לפירעון ההלוואה, שכן הן יהוו את הערובה היחידה להחזר האשראי.

יצוין, כי בהתאם להסכם הרכישה, העבירו קרדן, ליאון רקנאטי ומשפחת קרסו לנאמן פיקדון בסך 50 מיליון דולר על חשבון רכישת המניות. חלקה של קרדן בפיקדון זה מסתכם ב-32 מיליון דולר. קרדן התחייבה להחזיק במניות אי.די.בי אחזקות למשך חמש שנים לפחות.

מלבד רכישת מניות אל-ים, התקשרה קרדן בהסכם עם ליאון רקנאטי על פיו היא קיבלה אופציית CALL לתקופה של 5 שנים, לפיה היא תוכל לרכוש ממנו עד 5% ממניות החברה לפי מחיר מימוש של 44 דולר. במקביל, העניקה קרדן לרקנאטי אופציית PUT למכירת עד 7.62% ממניות אי.די.בי אחזקות בשלוש מנות שנתיות, החל מיום ה-31 ביולי 2004, במחירי מימוש של 39.9 דולר, 41.9 דולר ו-44 דולר.

עם השלמת ההסכם, ימשיך ליאון רקנאטי לכהן כיו"ר דירקטוריון ומנכ"ל אי.די.בי אחזקות, כמו גם כיו"ר דירקטוריון אי.די.בי פיתוח . יוסף גרינפלד וחיים קרסו יכהנו כמשנים ליו"ר דירקטוריון אי.די.בי אחזקות, כאשר גרינפלד ימונה גם לתפקיד יו"ר הוועדה הניהולית של אי.די.בי פיתוח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully