וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוטל צו המניעה כנגד זכייתה של פלאפון במכרז לאספקת שירותי תקשורת סלולרית בשדות התעופה

אמיר הלמר

1.8.2001 / 19:29

ביהמ"ש קבע כי התנאי לרישיון בר תוקף להפעלת שירותים סלולריים בחו"ל אינו תנאי סף לשם הגשת הצעה במכרז

שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, ניסים ישעיה, ביטל את צו המניעה הזמני שהוציא לאחרונה השופט עודד מודריק לבקשת חברת סולן תקשורת כנגד זכייתה של חברת פלאפון במכרז שפירסמה רשות שדות התעופה (רש"ת) לאספקת שירותי תקשורת סלולרית בשדות התעופה ובמסופי הגבול לישראלים היוצאים מישראל.

סולן תקשורת היא בעלת הזיכיון להפעלת השירותים הללו עד למכרז שביצאה לאחרונה רשות שדות התעופה, כאשר במכרז זה זכתה פלאפון, שהצעתה היתה גבוהה ביותר מ-100% מהצעתה של סולן.

טענתה העיקרית של החברה נגד זכייתה של פלאפון במכרז היתה כי לפלאפון אין רישיון להשכרת מכשירי טלפון סלולריים לשימוש בחו"ל.

לדברי סולן, טענת רש"ת ופלאפון, לפיה הרישיון הכללי שהוענק לפלאפון על ידי משרד התקשורת כולל את הזכות לתת את כל שירותי התקשורת הסלולרית, לרבות שירותי תקשורת סלולרית בחו"ל - אינה נכונה. לטענת סולן תקשורת הרישיון שניתן לפלאפון מאפשר לה לתת שירותים סלולריים רק למנוייה בישראל.

אתמול נערך דיון במעמד שני הצדדים בבקשת סולן לצו מניעה בפני השופט ישעיה והיום החליט כאמור השופט לבטל את הצו הזמני. את פלאפון ייצגו בדיון עו"ד אופיר בלום ועו"ד דודי זילברבויים ממשרד ברקמן וקסלר סהר בלום.

בהחלטתו קובע השופט כי טענתה של סולן לגבי הרשיונות הנדרשים "תלויה על בלימה". לדעתו, הדרישה כי לזוכה במכרז יהיה רישיון בר תוקף להפעלת שירותי תקשורת סלולריים בחו"ל אינה דרישת סף לשם הגשת הצעה במכרז, אלא תנאי הכרחי שחייב להתקיים עם תחילת מתן השירות ע"י הגוף שזכה במכרז.

עוד קובע השופט כי גם לסולן תקשורת עצמה אין רישיון בר תוקף ממשרד התקשורת כנדרש עפ"י החוק, ובהיעדר רישיון שכזה היא מנועה בכל מקרה מלהפעיל או לספק שירותים אף אם תזכה במכרז.

במצב דברים שכזה, קובע השופט כי אין למבקשת פתחון פה בטענה לפיה לפלאפון הזוכה במכרז אין רישיון כדין.

עוד קובע השופט כי פנייתה של סולן לביהמ"ש שלושה שבועות לאחר שהסתיים המכרז והוכרזה הזוכה מהווה שיהוי שדי בו כדי לדחות את הבקשה.

לפיכך, כאמור, מבטל השופט את הצו האירעי והטיל על סולן לשלם לפלאפון ולרשות שדות התעופה סכום של 15 אלף שקל הוצאות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully