וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת רשתות הגישה בקשת רשות להתגונן מפני תביעה של קומבוקס - חברה בת של טריון

הארץ

1.8.2001 / 8:44

קומבוקס טוענת כי קיבלה מגילת הזמנה לייצור של 20 אלף כרטיסי לוויין, אך גילת הודיעה לה כי לא תזדקק ליותר מ-10 אלף כרטיסים ואף סירבה לשלם על ההזמנה

מאת אסף ברגרפרוינד

חברת גילת רשתות הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת רשות להתגונן מפני תביעה בסך של 2.8 מיליון דולר שהוגשה נגדה לפני כחודש וחצי על ידי חברת קומבוקס.

קומבוקס שהיא חברה בת של טריון , טענה כי קיבלה מגילת הזמנה לייצור של 20 אלף יחידות כרטיסי לוויין (Statstream) כדי לשלבם בפרויקט האינטרנט הלווייני של גילת, סטארבאנד. לטענתה, לאחר שייצרה 10,000 כרטיסי לוויין בעבור גילת ואף רכשה רכיבים לצורך ייצור של 10,000 יחידות נוספות של כרטיסי לוויין. גילת הודיעה לה כי לא תזדקק לכרטיסים ואף סירבה לשלם על ההזמנה.

גילת טוענת בבקשת הרשות להתגונן כי ההזמנה לייצור כרטיסי הלוויין שניתנה לקומבוקס היתה הזמנה מותנית בכמה תנאים שנועדו להבטיח כי המוצרים יעמדו בסטנדרטים של גילת. לטענת גילת, לא רק שבכרטיסים לא סופקו לה הדברים הנדרשים, אלא שהם גם לא עמדו בתנאים שנקבעו בחוזה. לטענת גילת, על פי החוזה היא היתה אמורה לקבל כרטיס שיעמוד במפרט הטכני מוסכם, אולם מבדיקה שערכו בגילת לכרטיסים התברר להם כי קיימת בעיית חומרה מסובכת וקשה בהם, שלא הוצגה על ידי קומבוקס.

קומבוקס גם נדרשה על פי תנאי החוזה להציג לגילת חוות דעת משפטית שתדון בזכויות על הקניין הרוחני של הכרטיסים. בגילת ביקשו לדעת אם המוצר שסופק להם מפר את זכויות הקניין הרוחני של חברות אחרות, ובפרט אם הוא מפר את זכויות הקניין הרוחני של חברת Hugh Networks Systems, ואולם לטענתה לא קיבלו חוות דעת כזו. גילת מציינת בבקשתה כי בהזמנת הרכש נכתב כי רק עמידה בכל התנאים יש בה בכדי לחייב אותה בתשלום על הכרטיסים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully