וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': הצמיחה היפה בהכנסות ביוטכנולוגיה במחצית הראשונה של השנה לא תחזור על עצמה ברבעון הבא

נטע יעקבי

1.8.2001 / 20:54

"הביצועים החזקים של מכירות האוקסנדרין היו מוגזמים", אומרים במריל. הביקושים ברבעון השני נופחו ולכן יירדו ברבעון השלישי. הרבעון הרביעי תלוי בעיקר בביצועיה של חברת Abbott ברבעון השלישי

"הביצועים החזקים של מכירות האוקסנדרין היו מוגזמים", כך אומרים היום בבית ההשקעות מריל לינץ' על ביצועי חברת ביוטכנולוגיה כללית ברבעון השני.

החברה דיווחה על עלייה נאה של 6% בשורת הרווח הנקי פרופורמה ברבעון השני, אך במריל צופים כי עלייה זו לא תחזור ברבעון השלישי של השנה.

לאחר עלייה של יותר מ-100% בהכנסות ברבעון הקודם, שהפתיעה את בית ההשקעות, העלו שם את המלצתם לחברה מ"צבור" ל"קנייה", אך היום הם מורידים אותה שוב ל"צבור".

האנליסט פול וודהאוס ציין כי עיקר ההכנסות לרבעון הגיעו מכיוון תרופת האוקסנדרין, המסייעת במניעת איבוד משקל אצל חולים קשים ובמקרים של פציעות ומצבי אנמיה. גם שיתוף הפעולה עם חטיבת Ross של מעבדות Abbott תרם להגדלת המכירות באמצעות כוח שיווק רציני שמנה יותר מ-300 איש.

החברה נהנתה במהלך הרבעון השני גם ממחויבותה של חברת ג'נטיבה לקנות ממנה וכן מתחילת בניית מלאים אצל ספקים חדשים עוד ברבעון הראשון, שהובילה לניפוח הביקושים בשוק.

המכירות לחודש יוני הצביעו אומנם על איזון במכירות התרופה לעומת חודש מאי, אך וודהאוס סבור כי חוסר הצמיחה בחודש יוני הוא נורמלי למדי לאחר שמכירות חודש מאי הצביעו על הצמיחה הגדולה ביותר במכירות התרופה מעולם.

מכירות האוקסנדרין לרבעון השני הסתכמו ב-17.9 מיליון דולר, גבוה מ-15.4 מיליון דולר ברבעון הראשון אשר היה חזק מאוד, אך במריל סבורים כי מכירות הרבעון השלישי יפלו מהן. את הסיבה הם תולים בכך שרמת הביקוש למוצרי החברה בשני הרבעונים הראשונים היתה בלתי רגילה ולכן סביר כי הביקושים ברבעון הבא יפחתו, גם בשל בניית המלאים אצל מפיצים חדשים.

כמו כן, גם בחברה ציינו עם פרסום הדו"חות כי הם צופים שהמכירות למפיצה ג'נטיבה יפחתו במהלך שני הרבעונים הבאים, לאחר סיום ההסכם בין שתי החברות. וודהאוס מכבד מאוד את תרומתה של חברת Abbott להכנסות, המתקבלות ממנה בפיגור, ולכן סבור כי תוצאות הרבעון הרביעי תלויות במידה רבה בביצועיה של Abbott ברבעון השלישי. מחצית ראשונה חזקה של השנה, מסכמים במריל, מותירה את הרבעון השלישי עם פוטנציאל לירידה בהכנסות.

במריל קיצצו במעט את התחזית להכנסות האוקסנדרין לשנת 2001 ל-60 מיליון דולר על מנת לשקף את חלוקת ההכנסות בין ביוטכנולוגיה ל-Abbott ומחיר נמוך יותר למרשמי התרופה בשוק הטיפול בפציעות. עם זאת, הביקוש בשוק צפוי לנוע סביב 65 מיליון דולר השנה, לעומת 45 מיליון דולר בשנת 2000. גם הרווח למניה קוצץ מ-41 ל-39 סנט למניה.

מניית החברה, הנסחרת בבורסת הנסאד"ק, יורדת כעת ב-6.3% למחיר של 9.2 דולרים.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully