וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוסקר גרוס: מוקדם לדעת האם תחום המיקוד החדש של בקווב - שיווק פורטלים לארגונים - יוכיח את עצמו

נטע יעקבי

1.8.2001 / 22:53

מותיר המלצת "החזק" ומעריך כי הסכמי השותפות החדשים יתחילו להניב הכנסות רק בשנה הבאה. השותפות עם SAP תמשיך להוות גורם משמעותי בהכנסות

אלי ברקת, המנכ"ל של חברת בקווב , אמר אתמול עם פרסום תוצאות החברה לרבעון השני כי הוא צופה שהתוצאות לרבעון השלישי יהיו דומות מאוד לנוכחיות. בבית ההשקעות אוסקר גרוס לא חלקו על דבריו והתאימו את התחזיות להנחיית החברה. כבר לאחר הרבעון הראשון של השנה, אשר היווה נסיגה בצמיחת החברה, החליטו בבקווב להפנות את ההתמקדות לתחום חדש - שיווק פורטלים לארגונים גדולים, אשר בו רואים בחברה כבעל סיכויי צמיחה גדולים.

יישום ה-Push (דחיפת מידע) של החברה אמור להיות מותקן בתוך הפורטל ולשפר את התקשורת בתוך החברות, במידה שהיא נעשית דרך האינטרנט או במערכות אינטראנט. השימוש ביישום ה-Push בעיצוב הפורטל יאפשר יצירת דף מרכזי לארגון שיכיל את המידע הרצוי לעובדים ויאפשר את העברתו מבלי ליצור עומסי תעבורה ברשת.

מוקדם לדעת האם שינוי הכיוון יוכיח את עצמו

בחברה מסתמכים על מחקר שביצעה קבוצת המחקר META Group, החוזה כי שוק ההשקעה בפורטלים לארגונים יגדל מ-2 מיליארד דולר ב-2001 ל-6.2 מיליון דולר ב-2003. כמו כן פתחו בחברה בתהליך לבדיקת עומק הביקוש לשיווק פורטלים, ומצאו כי הוא עצום. בבית ההשקעות יותר זהירים, וקובעים כי מוקדם עדיין לדעת האם תחום המיקוד החדש של החברה יוכיח את עצמו.

החברה דיווחה, יחד עם התוצאות הכספיות, כי חתמה על הסכם שותפות עם ספקית פתרונות לפורטלים לארגונים גדולים, אך לא סיפקה את שמה של החברה. בבקווב הוסיפו כי פתרונות ה-Push יוצגו על ידי ספקית זו ללקוחותיה.

לדעת האנליסט רמי רוזן, הסכמי השותפות החדשים, בהם עם ג'נרל אלקטריק ואיסטמן קודאק (סימול EK), יתחילו להניב הכנסות עבור החברה רק החל מהשנה הבאה. הנחה זו מתייחסת גם להסכם של החברה עם IBM קנדה. בנוגע לשותפות החברה עם יצרנית התוכנה SAP, באוסקר גרוס סבורים כי היא מוסיפה להוות חלק משמעותי מפדיון החברה וכי היא תוסיף להיות משמעותית גם בשנה הבאה.

בהתייחס לקיצוץ שנאלצה לבצע החברה בהוצאות ובכוח האדם, רוזן מעריך כי השפעת צעד זה תורגש במהלך הרבעון השלישי במלוא עצמתה. החברה הודיעה כי תבצע הוצאה חד פעמית ברבעון השלישי של 1.5-1.8 מיליון דולר בגין הקיצוצים. כמו כן במהלך הרבעון הורגשה האטה במספר הלקוחות החדשים שהצטרפו, שהסתכם ב-50, נמוך מהממוצע, וכך גם שווי העסקה הממוצע, שקטן מ-300-400 אלף דולר לכ-220 אלף דולר בלבד.

התלות ב-SAP קריטית

ובכל זאת מוצאים באוסקר גרוס כמה דברים חיוביים שהתרחשו במהלך הרבעון: ימי הלקוחות התקצרו מ-70 ל-59 יום, וכמו כן החברה מצליחה לשמור על קצב שריפת מזומנים קבוע של 6 מיליון דולר ברבעון.

במהלך הרבעון הודיעה החברה כי השותפות המוצלחת שלה עם SAP תורחב ותכלול מעתה מוצרים נוספים של בקווב. באוסקר גרוס רמזו כי ההשפעה החיובית של הרחבת השותפות עם SAP מצביעה גם על נקודת התורפה של החברה - והיא תלותה המשמעותית ב-SAP, אותה הגדירו בבית ההשקעות כקריטית.

בבית ההשקעות חזרו על המלצת "החזק" והעניקו תחזית מופחתת לשני הרבעונים הבאים, הצופה חוסר צמיחה מהרבעון השני לשלישי והמשך הפסד תפעולי. ההפסד הנקי למניה הצפוי לרבעון השלישי הוא 24 סנט למניה לעומת 30 סנט למניה ברבעון הנוכחי ו-16 סנט ברבעון הרביעי.

UBS ורבורג: השותפויות החדשות - המפתח לחזרה למסלול

גם בבית ההשקעות UBS ורבורג אמרו היום כי הם מעדיפים לחכות ולראות את התפתחות קשרי ה-OEM של החברה עם IBM וההסכמים הנוספים, לפני שיעלו את המלצתם למניה, הניצבת היום על "החזק". בבית ההשקעות הורידו גם את מחיר היעד שלהם למניה מ-3 דולרים ל-2 דולרים.

בבית ההשקעות מעלים את השאלה: האם יש חדשות טובות? והאנליסטית דניאלה פין עונה כי ייתכן שהן באות בדמות שיווק הפורטלים לארגונים, אך לפני שמתחילים להתלהב, צריך לזכור שגם החברות עצמן נמצאות באותו מצב שוק קשה והן שומרות על כל סנט בכיסן ולא ממהרות להוציא אותו על פתרונות IT. היא מוסיפה כי לדעתה תקציבי ההוצאות על IT יוסיפו להתכווץ.

החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק במחיר של 1.1 דולרים למניה המשקף לה שווי שוק של 40 מיליון דולר - נמוך מקופת המזומנים שלה השווה 54 מיליון דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully