וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג עלה ל-4.387 שקלים

טל לוי

7.9.2006 / 15:31

גיפט: פוטנציאל הייסוף מוגבל ואילו הסיכון בפיחות גדל. המשקיעים הזרים ימתינו לראות אם הממשלה תשרוד את תקציב 2007


הדולר ממשיך להיסחר בשבועות האחרונים בטווח מסחר צר והוא הוסיף היום 0.43% כך ששערו היציג נקבע על 4.387 שקלים. בשעה זו 0.05% לרמה של 4.371 שקלים. היורו הוסיף 0.03% ושערו נקבע על 5.588 שקלים. למעשה נסחר הדולר-שקל בטווח של 4.40-4.35 שקלים מזה כחודש.

המסחר הדליל בשוק המט"ח המקומי שאיפיין את חודש אוגוסט נמשך אל תוך תחילת ספטמבר", אומר הבוקר הכלכלן הראשי בבית ההשקעות גיפט, ערן בסון "על פי פרסומיו של בנק ישראל פעילותם של משקי הבית, הגופים המוסדיים המקומיים ובעיקר המשקיעים הזרים ירדה בצורה משמעותית בחודש אוגוסט, עובדה הבאה לידי ביטוי במחזורי מסחר דלילים ורמת תנודתיות נמוכה. גם בשוקי המט"ח העולמיים מתאפיין חודש אוגוסט במחזורי מסחר נמוכים עקב חופשת הקיץ, נתוני המקרו השונים שהתפרסמו במהלך השבוע האחרון הן באירופה והן בארה"ב, לא הצליחו לייצר תנודה משמעותית במטבעות".

נתוני המקרו שפורסמו בשבוע האחרון בארה"ב אינם חד משמעיים, אם כי הרושם הכללי שמתקבל הוא על האטה בקצב הצמיחה של השוק האמריקאי בעוד שקצבי הצמיחה של הגוש האירופי והאסיאתי ממשיכים לשמור על מומנטום חיובי גבוה. 17 העלאות ריבית רצופות של הפדרל ריזרב האמריקאי מתחילות לתת את אותותיהן, בעיקר בשוק הנדל"ן האמריקאי, בעוד שבגושי אירופה ואסיה המדיניות המוניטרית המרסנת (בדמות העלאות ריבית של הבנקים המרכזיים ) עדיין לא מיצתה את עצמה.

מלחמת לבנון השנייה שקטעה את הצמיחה המהירה (ירידה בתחזית הצמיחה הצפויה ב-2007 ל-4.3%) מטילה ספק בגמישותו ובצורך של בנק ישראל להעלות ריבית לפחות עד סוף השנה ,ולכך נוסיף את חוסר יציבותה ולכידותה של הממשלה.

"להערכתינו המשקיעים הזרים ימתינו לראות באם הממשלה הנוכחית תשרוד את תקציב 2007 והמשך הרפורמות הכלכליות שהוקפאו לעת עתה, ועל כן פוטנציאל הייסוף של השקל מוגבל ואילו הסיכון בפיחות גדל", אמר בסון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully