וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר ועד העובדים בבזק: העובדים ידרשו מרוכשי השליטה אופציות

הארץ

2.8.2001 / 11:47

העובדים הבהירו בהודעה שפירסמו אתמול, כי לא יאפשרו למשקיעים פרטיים לרכוש את החברה ללא הסכם מוקדם שיאפשר להם לקבל מניות ומעמד בחברה

מאת הדר חורש

עובדי בזק ידרשו מרוכשי השליטה בחברה להקצות להם אופציות לרכישת מניות, בנוסף להתחייבות המדינה להקצאת מניות - כך אמר אתמול שלמה כפיר, יו"ר ועד העובדים. כפיר אמר כי הוועד התקשר עם מנכ"ל משרד ראש המשלה לשעבר, משה ליאון, ועם מנכ"ל רשות החברות לשעבר, דורון כהן, שישמשו יועצים חיצוניים לוועד במגעים לקראת הפרטת החברה.

עובדי בזק הבהירו בהודעה שפירסמו אתמול כי לא יאפשרו למשקיעים פרטיים לרכוש את החברה ללא הסכם מוקדם שיאפשר להם לקבל מניות ומעמד בחברה. לעובדי בזק יש כיום שני נציגים בדירקטוריון החברה.

"העובדים מצפים למתמודדים המבינים כי עובדי החברה הם הנכס העיקרי שלה ומעוניינים לשתף את העובדים בפירות ההפרטה", אמר כפיר.

בין העובדים לממשלה שררה מחלוקת קשה אשתקד בקשר לזכויות העובדים לנתח מההפרטה. המדינה הכירה בזכויות העובדים לקבל אופציות ל-10% מהמניות שהוצעו ע"י המדינה במסגרת הנפקות ציבוריות, אך ממכתב ששלח לעובדים מנכ"ל רשות החברות, ירון יעקובס, התברר כי המדינה אינה מכירה בזכויות העובדים לנתח מהמניות הנמכרות בהצעת מכירה פרטית.

כפיר אמר אתמול כי מטרת ההתקשרות עם ליאון וכהן היא לנהל מו"מ עם המתמודדים בהפרטה ולגבש עימם מנגנונים שיאפשרו להם ליהנות מפירותיה.

כהן הגיש בעבר לממשלה בקשה לאישור עקרוני לרכישת השליטה בבזק, וניסה לגבש קבוצת משקיעים שתציע לרכוש את השליטה. ליאון פעל לקידום ההפרטה במסגרת תפקידיו במשרד רה"מ, ודגל בשיתוף מלא של העובדים בהפרטה. הוא נהג לומר כי לא ניתן יהיה להשלים את ההפרטה של החברות, מבלי שיתאפשר לעובדים לקבל פיצוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully