וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

BVR מערכות קיוותה להכנסות של 10 מ' ד' ברבעון - אבל דיווחה על הכנסות של 11.8 מ' ד'

גתית פנקס

2.8.2001 / 12:49

ההפסד התפעולי של החברה הצטמצם ל-300 אלף דולר; יואל קציר, מנכ"ל החברה: "אנחנו מקווים להגיע לרווחיות תפעולית עד סוף השנה"; מקווה לדווח על הכנסות של 18 מ' ד' במחצית השנייה

יואל קציר, מנכ"ל בי.וי.אר מערכות קיווה ביוני השנה כי ברבעון השני של 2001 הוא יוכל לדווח על צמיחה של 30% מהרבעון המקביל, כלומר - הכנסות של 10 מיליון דולר ברבעון. אולם היום, בעת פרסום התוצאות לרבעון השני, הסתבר כי בי.וי.אר מערכות סיפקה נחת קצת גדולה יותר עבור כור , שמחזיקה דרך אלישרא - החברה שמרכזת עבורה את הפעילות הבטחונית - ב-44.5% מהון מניות החברה.

בי.וי.אר מערכות, המתמחה בפיתוח וייצור סימולטורים ומערכות לאימון, תחקור והדרכה של קרבות אוויר ים ויבשה, דיווחה על הכנסות של 11.8 מיליון דולר ברבעון השני של השנה - עלייה של 49% מהכנסות הרבעון המקביל ושל 14.5% מהרבעון הראשון של 2001.

"צריך לעמוד בסופו של דבר במבחן התוצאה, לכן אנחנו מאוד זהירים", אומר היום קציר, "אבל אנחנו מקווים לסיים את השנה עם מכירות שנתיות של 40 מיליון דולר". אם אומנם תצליח החברה לעמוד ביעד זה, הרי שהיא תדווח על הכנסות של 18 מיליון דולר למחצית השנייה של השנה - נמוך ב-18% מהכנסות המחצית הראשונה של השנה.

ההפסדים התפעוליים הצטמצמו

הפסדיה התפעוליים של החברה היו 300 אלף דולר ברבעון השני, וזאת לעומת הפסד תפעולי של 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. לדברי קציר, "החברה מקווה שתוכל להראות התפתחות חיובית כבר השנה", אם כי הוא לא מוכן להיות ספציפי מבחינת מספרים.

ההפסד הנקי שהציגה בי.וי.אר מערכות ברבעון השני היה 200 אלף דולר או 2 סנטים למניה, וזאת בהשוואה להפסד של 1.8 מיליון דולר (או 19 סנט למניה) ברבעון המקביל ושל 848 אלף דולר ברבעון הקודם. "ברבעון הראשון של 2002 אנחנו כבר מקווים לדווח על רווחיות", אומר קציר.

"התוצאות הללו מהוות המשך לתוצאות המוצלחות של הרבעון הקודם, ובששת החודשים האחרונים אנחנו נמצאים בתהליך של צמיחה וגיוס כוח אדם איכותי, בזמן שתעשיית ההיי-טק נמצאת בהאטה", הוא אומר ומייחס את השיפור בתוצאות הפעילות במחצית הראשונה של השנה, בין השאר, למאמצי שיווק אינטנסיוויים של החברה.

החברה ממשיכה לגייס, אם כי בזהירות

"אנחנו מגייסים כיום גם אנשי תוכנה לפרויקטים מיוחדים, וגם עובדים שידעו להוביל את הפרויקטים בצורה טובה", אומר קציר, "יחד עם זאת, אנחנו מגייסים בזהירות". את הרבעון החלה החברה עם 140 עובדים וכיום יש לה מעט יותר מ-150 עובדים. "במידה מסוימת ההאטה בתחום ההיי-טק מסייעת לנו, שכן אנחנו מסוגלים לגייס כוח אדם איכותי יותר שנפלט החוצה".

בי.וי.אר מערכות דיווחה בסוף הרבעון השני של השנה על צבר הזמנות בסך 56 מיליון דולר, ולדברי קציר, צבר ההזמנות מיתרגם אצל החברה לתקופה של שנה וחצי-שנתיים. ומה לגבי גיוס מזומנים? "ייתכן שנעשה בעתיד, זו בהחלט אפשרות שנשקלת, אבל בשלב זה המזומנים שלנו יספיקו לחברה עד לסוף השנה הבאה לפחות". החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק (Small Cap) לפי שווי שוק של כ-14 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully