וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנק של בריטניה הוריד את הריבית ב-0.25%

רונן סרברניק

2.8.2001 / 14:49

בצעד מפתיע הוריד את שיעור הריבית לרמה של 5% לאחר שנמנע מלהוריד את הריבית בחודש הקודם; צופה שהכלכלה הבריטית לא תעמוד בתחזיות הצמיחה

הבנק של בריטניה הוריד בצעד מפתיע את שיעור הריבית ב-0.25% לרמה של 5%. לאחר שהבנק נמנע מלהוריד את הריבית בחודש הקודם, אך הוריד את הריבית שלוש פעמים השנה ברבע אחוז, גברה נטייתו לנקוט במדיניות מוניטרית מרחיבה על אף חששותיו מאינפלציה. לאחר פרסום ההחלטה נסחרת הליש"ט ב-1.4325 דולרים. מדד הפוטסי בלונדון עולה ב-1.1%.

במאי הגיעה האינפלציה בבריטניה ל-2.4% - הרמה הגבוהה מזה שנתיים. יעד האינפלציה של הבנק המרכזי הוא 2.5%, ורמת האינפלציה במדינות גוש היורו היא 3%, כך שלעומת המצב באירופה, בריטניה איננה נמצאת בסיכון אינפלציוני גבוה.

הבנק ציין כי הוא רואה השפעה של החולשה הגלובלית על כלכלת בריטניה ועל פעילויות היצוא. הבנק הוסיף כי הוא צופה שהכלכלה הבריטית לא תעמוד בתחזיות הצמיחה לשנת 2001. כלכלת בריטניה צפויה לצמוח ב-2.5% השנה, לעומת 3% בשנת 2000, לפי תחזיות של הבנק המרכזי.

נתונים כלכליים שפורסמו בחודש יוני הראו כי ההאטה העוברת על גוש היורו איננה עוברת על בריטניה בצורה קשה. שיעור האבטלה במאי רשם שפל של 25 שנים. אולם ההאטה בגוש היורו עלולה להשפיע על הצמיחה בבריטניה בשל השיעור הגבוה של יצוא לגוש היורו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully