וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': למרות המצב - הכלכלה הישראלית תסיים את השנה ללא שינוי במעמד האשראי

שלומי גולובינסקי

2.8.2001 / 18:13

להערכת בית ההשקעות האמריקאי, הצמיחה השנה תהיה 1% ואילו בשנה הבאה תגדל הצמיחה ל-3.5%

"הכלכלה הישראלית תסיים את השנה הנוכחית ללא שינוי במעמד האשראי שלה", כך מעריך האנליסט אריק לינדרבאום ממריל לינץ'. מדובר בהישג לא מבוטל על רקע שלושה פקטורים שליליים: ההאטה בכלכלה העולמית, מצב שוק ההון האמריקאי וכמובן האינתיפאדה. במריל לינץ' מעריכים כי גם אם האירועים האלימים לא ישככו, הרי שסביר שדירוג האג"ח של ישראל, העומד על A2/A, לא ישתנה.

לינדרבאום מעריך כי התוצר הלאומי הגולמי במשק יצמח השנה ב-1% בלבד, אולם הצמיחה תתאושש כבר בשנה הבאה, אז אמור המשק לצמוח בשיעור של 3.5%.

במריל לינץ' מציינים כי הגורם החשוב ביותר הוא ההאטה בכלכלה העולמית, שהולכת יד ביד עם המשבר בשוקי ההון בעולם. משבר זה כואב במיוחד עבור ישראל, משום ששוקי ההון האמריקאי והאירופי הם שוקי מפתח, ומהווים את מקור המימון העיקרי של חברות ההיי-טק הישראליות, שהן מנוע הצמיחה העיקרי במשק הישראלי.

במריל לינץ' מאמינים שהכלכלה האמריקאית תחל במסע התאוששות עד לסוף שנה זו, ואילו הכלכלה האירופית תתאושש החל מהרבעון השני של השנה הבאה. זוהי הסיבה העיקרית מדוע במריל לינץ' נשארים אופטימיים ביחס לביצועי הכלכלה הישראלית במהלך השנה הבאה ובשנים שלאחריה.

בבית ההשקעות מעריכים עוד, כי המשבר יגרום לגידול בגירעון בתקציב המדינה לשנהי הקרובה. עם זאת, במריל לינץ' לא מודאגים מהגידול המסתמן בגירעון התקציבי, אלא יותר מהשאלה מה תהיה המדיניות הפיסקלית של ממשלת ישראל בעתיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully