וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחזור מסחר גבוה בפארדיים על רקע כניסתה למדד ת"א 75 והתחלת סיקורה ע"י אנליסטים נוספים

ליאור כגן

2.8.2001 / 17:15

נפח המסחר במניה הסתכם היום בכ-1.3 מיליון שקל; הראל שוקי הון החל לסקר את המניה עם מחיר יעד הגבוה בכ-40% ממחירה בבורסה

מי שעקב היום אחר המסחר בבורסה, יכול היה להבחין בעליית מדרגה בנפח המסחר במניית פארדיים גיאופיזיקל . המניה ריכזה היום מחזור מסחר של מעל ל-1.3 מיליון שקל, בהמשך לנפח מסחר של כ-350 אלף שקל אתמול. נפחי מסחר אלו הינם חריגים יחסית למחזורי המסחר במניה מאז רישומה למסחר בת"א (לפני 4 חודשים), שהסתכמו בכעשרות אלפי שקלים בממוצע ליום בלבד.

לגידול במחזורי המסחר ישנן שתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא עצם כניסתה של המניה לרשימת מניות ת"א 75, המחייבת קרנות אינדקס, המשקיעות במניות שבמדד, להחזיק במניות אלו, מה שיכול להסביר את הגידול בנפח המסחר.

הסיבה השנייה היא הרחבת הסיקור על ידי האנליסטים. אם לפני מספר חודשים סוקרה החברה על ידי בית השקעות אחד (אופנהיימר ארה"ב), בתקופה האחרונה, יחד עם פרסום תוצאות כספיות טובות, הצטרפו מספר בתי השקעות נוספים לסיקור השוטף של מניית החברה.

דוגמה לכך היא בית ההשקעות הראל שוקי הון שהוציא המלצת "קנייה" למניה עם מחיר יעד של 9.2 דולרים, כ-40% מעל מחירה בבורסה. בית השקעות נוסף שהחל לסקר את החברה הוא HYBERNIA, המתמחה באנרגיה. להערכת האנליסטים של בית השקעות זה, המניה אטרקטיווית לקנייה, שכן הם העניקו לה מחיר יעד של 13 דולר בהמלצת "קנייה חזקה".

גם בית ההשקעות אופק הוציא בעבר המלצת קנייה למניה עם מחיר יעד של כ-10 דולרים, ולאחרונה כלכלני אופנהיימר ארה"ב תיקנו את מחיר היעד כלפי מעלה ל-12 דולר (כשמחיר המניה עמד על 6 דולרים).

פארדיים משווקת ומפתחת רשיונות תוכנה ושירותי ניתוח גיאו מדעיים לתעשיית הנפט והגז שמקלים על חיפוש, פיתוח והפקת נפט וגז מהמאגרים. חברות הנפט אוספות נתונים סיסמיים, רישומי בארות ונתונים גיאולוגיים רבים אחרים, והחברה משתמשת בנתונים ומעבדת אותם על מנת לקבל תמונה ברורה של המבנים הגיאולוגיים אשר לוכדים בתוכם גז או נפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully