וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: ירידה של 25% בפעילות הזרים ביולי; הדולר נסחר ברמה של 4.2120 שקלים

ליאור כגן

2.8.2001 / 11:20

התחזקות הדולר בימים האחרונים מתבצעת על רקע החשש מפיגועי נקמה שיגרמו להסלמה במצב הבטחוני; בפריקו דווקא מאמינים שהשקל יתחזק

יום המסחר בשוק המט"ח נפתח ביציבות בשערו של הדולר, ובשעה זו הוא נסחר ברמה של 4.2120 שקלים, מעט מעל לרמת השער היציג שנקבע אתמול. להערכת סוחרים, הדולר ימשיך להתחזק בימים הקרובים, בשלב הראשון לרמה של 4.22-4.23 שקלים.

הציפייה להתחזקות בדולר נובעת משני גורמים עיקריים: החשש מפיגועי נקמה ברחבי הארץ, שיגרמו להסלמה במצב הבטחוני, וסיום המרות סוף החודש, שלדברי סוחרים, מיתנו את העלייה בדולר בימים האחרונים.

מנתוני בנק ישראל עולה כי העלייה בדולר בחודש יולי (של כ-1%) התבצעה תוך ירידה של כ-25% בנפח המסחר של הגופים הפיננסיים הזרים. נפח המסחר היומי הממוצע של גופים אלו הסתכם בחודש יולי ב-93 מיליון דולר, לעומת 123 מיליון דולר בחודש החולף.

גם בנפח המסחר הכולל נרשמה ירידה של כ-17%, והוא הסתכם ב-573 מיליון דולר בממוצע ליום. נפח מסחר זה הוא מהנמוכים שנרשמו מתחילת השנה, זאת בהשוואה לשיא בנפח המסחר הממוצע היומי שנרשם בחודש מארס - 864 מיליון דולר.

בבית ההשקעות פריקו, המתמחה במסחר במט"ח, מעריכים דווקא כי קיים פוטנציאל להתחזקות בשער השקל, זאת עם סיום המרות סוף החודש וחופשת הקיץ. להערכתם, רגיעה במצב הבטחוני והציפייה להתעוררות בכלכלת ארה"ב ואירופה תתרום גם היא להתחזקות השקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully