וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומפאק ישראל תרכוש חברות שירותים בעשרות מליוני דולר

הארץ

2.8.2001 / 7:30

מקימה חברה בת שבה ישולבו פעילויות תוכנה ושירותים שתרכוש; מנהלת משא ומתן לרכישת חברה ישראלית

מאת עודד חרמוני

הנהלת חברת קומפאק ישראל, השלוחה המקומית של תאגיד המחשבים האמריקאי, מגבשת אסטרטגיה לרכישת חברות שירותים ישראליות בהיקף מוערך של כמה עשרות מיליוני דולר - כך אומר מנכ"ל החברה בישראל, עמנואל פרץ. בשבועות האחרונים מצויה קומפאק ישראל בתהליך להקמת חברה בת, שבה ישולבו פעילויות תוכנה ושירותים, שיירכשו מחברה ישראלית שקומפאק מנהלת עמה משא ומתן. שם החברה הישראלית לא נמסר. חברות השירותים שיירכשו מיועדות להרחבת פעילותה המקומית של קומפאק ישראל.

עמנואל פרץ: "אנו בוחנים כמה הצעות לרכישת חברות ישראליות שפנו אלינו, ואנחנו מחפשים חברות אחרות מתאימות, שמתרכזות בעיקר בתחום הטלקום והפיננסים, ומסוגלות לשלב מערכות ופעילות מיקור חוץ להרחבת סל השירותים שלנו. אנחנו מצויים בתהליכים ראשוניים לקביעת אסטרטגיה וקווים מנחים של סוג החברות שאנו מחפשים ולאילו פלחי שוק בכוונתנו להתרחב. בשלב זה קומפאק לא הקציבה לרכישות סכום מסוים, ואנחנו מתכוונים להעביר את ההמלצות שלנו במהירות לחברה האם כדי לקבל אישור לרכישות המתוכננות".

בחודשיים האחרונים פיטרה קומפאק 70 מ-500 העובדים המועסקים על ידה ועל ידי קבלני המשנה שלה, מרביתם במחלקות שירות הלקוחות. הפיטורים הוסברו בהחלטה לבטל את מיזם האתר המסחרי הבין ארגוני (B2B) שתיכננה החברה יחד עם גופים שונים במשק, ובהם בנק הפועלים, אופק והחברה לישראל. בנוסף, השפיעה על פעילות החברה ירידה של 10% בביצועיה לעומת היעדים שהציבה לעצמה, וירידה של כ-11% במחזור המכירות שלה ברבעון הראשון של 2001 . היקף המכירות של החברה ב-2000 הסתכם ב-300 מיליון דולר. קומפאק העולמית אף היא נקטה באחרונה במדיניות פיטורים נרחבת, שבמהלכה פיטרה כ-5,000 עובדים, שהם כ-7% מכוח האדם שהיא מעסיקה.

בימים האחרונים נפוצו שמועות שקומפאק מנהלת משא ומתן לרכישת חברת שירותי המחשב הגדולה בישראל, נס טכנולוגיות. בשתי החברות הכחישו את המשא ומתן, ואולם פרץ אומר כי חלקים מנס מועמדים לרכישה על ידי קומפאק: "יש בחברה מספיק פעילויות שמעניינות אותנו, אלא שככל הידוע לנו, נס אינה מעמידה אותן למכירה, ועל כן לא מתקיים משא ומתן". לגבי חברות אחרות הפועלות בשוק המקומי, עלה שמה של חברת מ.ל.מ מערכות, שחלקים ממנה עוברים בתקופה האחרונה ארגון מחדש.

פרץ מסביר כי באחרונה הוחלט בחברת קומפאק העולמית על חלוקה אסטרטגית, שעל פיה שליש מהפעילות יתמקד בענף שירותי המחשב, והיתר בעיקר במכירת חומרה. "בישראל", לדברי פרץ, "בעקבות רכישת חברת דיגיטל על ידי קומפאק ב-1998, יש כבר כיום פעילות העונה על דרישה זו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully