וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עסקת אי.די.בי תניב לדסק"ש 120 מ' ד'

אלי דניאל

2.8.2001 / 18:57

איך יתחלק שלל מכירת השליטה באי.די.בי - השמות והמספרים

אלפי מלים נשפכו במהלך 48 השעות האחרונות בכל הקשור לגיבוש גרעין השליטה בקבוצת אי.די.בי ולרכישת החזקותיה של אחזקות פיננסיות אל-ים (המגדל) באי.די.בי אחזקות . זהות הרוכשים, כמו גם חבילת המניות שירכוש כל אחד מהם, זכו לחשיפה רבתי והם ידועים לכל. עם זאת, סכומי הכסף אותם צפויים לקבל בעלי המניות הנוכחיים המחזיקים בגרעין השליטה היו ידועים הרבה פחות, וזאת בשל אופי ההחזקה הסבוך במניות החברה.

אנו ננסה לשפוך אור על הסכומים אותם עתידים לקבל המחזיקים הנוכחיים בגרעין השליטה, כאשר ראוי לציין כי הסכומים הללו מתבססים על שרשור ההחזקות בהון, כאשר קבלת הכספים מותנית במשיכת דיווידנדים, הן ע"י דסק"ש , והן ע"י בני משפחת רקנאטי ובני משפחת קרסו, אשר צפויים למשוך דיווידנדים מהחברות הפרטיות הנמצאות בשליטתם. בנוסף, הסכומים האמורים חושבו לפני מס, במידה ויחול.

דיסקונט השקעות, המחזיקה בכ-24.4% מהון המניות של אל-ים אוניות, שמחזיקה בעצמה ב-99.8% מהון המניות של אל-ים (המגדל), עתידה לקבל לקופתה כ-120 מיליון דולר מהתמורה הכוללת בסך של כ-492 מיליון דולר שתשולם לאל-ים (המגדל).

אודי רקנאטי, אשר כיהן עד לראשית חודש אפריל כיו"ר דירקטוריון ומנכ"ל משותף באי.די.בי אחזקות, מחזיק ביחד עם ילדיו, באמצעות אחזקות פיננסיות נפתלי, ב-40% ממניות אחזקות פיננסיות לישראל. באמצעות חברה זו עתיד אודי רקנאטי לקבל כ-30 מיליון דולר, כאשר כל אחד משני ילדיו, שי ושירה, צפוי לקבל כ-13 מיליון דולר.

לני, אריאל ודוד רקנאטי, מחזיקים באמצעות אחזקות פיננסיות סולם ב-20% ממניות אחזקות פיננסיות ישראל. כל אחד מהשלושה, שהינם כולם ילדיה של אליאן רקנאטי, צפוי לקבל כ-9 מיליון דולר.

יהודית יובל-רקנאטי מחזיקה ביחד עם שלוש בנותיה, דריה, גילי ונועה, באמצעות אחזקות פיננסיות גוב, ב-20% ממניות אחזקות פיננסיות ישראל. כל אחד מהארבעה צפוי לקבל סך של 7 מיליון דולר. דניאל ומאי רקנאטי וכן דפנה רקנאטי-קפלן, שלושתם ילדיו של ליאון רקנאטי, יקבלו אף הם 7 מיליון דולר, כל אחד.

בני משפחת קרסו יקבלו במשותף כ-146 מיליון דולר, עם זאת, בקיזוז סכום של כ-74.5 מיליון דולר אותו ישלמו בני המשפחה, במסגרת העסקה, הרי שכספים שיקבלו לידיהם, נטו, מסתכמים בכ-72 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully