וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: הורדת הריבית המפתיעה בבריטניה ודו"ח מעודד של טלווסט משכו את לונדון לעליות; טלווסט עלתה ב-12%

עפרה שלו

2.8.2001 / 23:38

יצרניות ציוד הסלולר רשמו עליות: אלקטל עלתה ב-1.4%; נוקיה עלתה ב-3.2%; מניות הבנקים רשמו עליות בעקבות דו"חות חיוביים; בארקלי'ס עלה ב-3.9%

המסחר בלונדון נסגר בירידה בעקבות דו"ח מעודד של חברת הכבלים הבריטית טלווסט והורדת ריבית מפתיעה של הבנק המרכזי של בריטניה. פאריס ירדה ב-0.5%; לונדון עלתה ב-0.7%; פרנקפורט יורדת ב-0.7%.

הבנק של בריטניה הוריד בצעד מפתיע את שיעור הריבית ב-0.25% לרמה של 5%. הבנק המרכזי של אירופה, לעומת זאת, דבק בעמדתו הקשוחה ולא הוריד את הריבית בגוש היורו, למרות לחצים המופעלים עליו.

מדד בטחון הצרכנים בצרפת, אשר פורסם היום, רשם ירידה לשפל של השנתיים האחרונות. החברות הצרפתיות קיצצו בחודשיים האחרונים ב-30 אלף משרות. המדד ירד בחודש השישי ברציפות לרמה של מינוס 9, לעומת רמה של מינוס 8 אשר נרשמה בחודש יוני, ולעומת תחזית אנליסטים אשר לא צפתה שינוי במדד.

חברת הכבלים טלווסט קומיוניקיישנס עלתה ב-12%, לאחר שדיווחה על שיפור של 10% בתוצאותיה הרבעוניות. החברה דיווחה על הפסד של 165 מיליון דולר לעומת הפסד של 183 מיליון דולר ברבעון הראשון, ולעומת תחזית אנליסטים להפסד של 173 מיליון דולר.

יצרניות השבבים באירופה רשמו מגמה מעורבת עם נטייה לעליות. מניית ARM הולדינגס עולה ב-4.5% לאחר העלאת המלצה של מריל לינץ' למספר חברות במגזר ובעקבות הודעה של מנכ"ל אינטל, אשר צופה שמגזר המוליכים למחצה יתאושש ברבעון השלישי והרביעי.

ASML, יצרנית הציוד לייצור שבבים, עלתה ב-2.5% לאחר שאתמול פירסמה הודעה לפיה לא רשמה ירידה בהזמנות ברבעון; STM ירדה ב-1.2%.

יצרניות ציוד הסלולר רשמו בעיקר עליות: אלקטל עלתה ב-1.4%; נוקיה עלתה ב-3.2% ואילו מרקוני ירדה ב-2.7%. בענף מניות הטלקום נרשמה מגמה מעורבת: וודאפון עלתה ב-3%; אורנג' ירדה ב-0.9%.

מניות הבנקים רשמו עליות שערים, לאחר שחברת הביטוח הגדולה בבריטניה, CGNU, דיווחה על רווח של 1.4 מיליארד דולר, עלייה של 44% לעומת רווחי הרבעון הקודם. המניה עלתה ב-2.8%. כמו כן דיווח היום בנק בארקלי'ס על רווח נקי של 1.88 מיליון דולר, ירידה של 1% לעומת הרבעון המקביל, ולעומת תחזית אנליסטים לעלייה של 3%. מניית בארקלי'ס עלתה ב-3.9%.

חברת הנפט הגדולה באירופה, רויאל דאץ'/של, דיווחה היום על עלייה של 12% ברווחיה בעקבות עלייה במכירות הגז הטבעי ועקב מכירי בנזין גבוהים בארה"ב. החברה דיווחה על רווח נקי של 3.53 מיליארד דולר, לעומת 3.15 מיליארד דולר שרשמה בתקופה המקבילה. הצפי להורדת תחזיות לשנה כולה שלח את המניה לירידה של 4.2%, ואת מגזר הנפט כולו לירידות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully