וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מורגן סטנלי וליהמן ברדרס הגדילו ב-5.7 מיליארד דולר את היקף האשראי שהם מעניקים

סוכנויות הידיעות

2.8.2001 / 21:38

המהלך של בתי ההשקעות נועד למנוע אובדן של לקוחות חיתום וייעוץ לנוכח התחרות הגוברת מצד בנקים מסחריים בתחום ההלוואות

בתי ההשקעות מורגן סטנלי (סימול MWD) וליהמן ברדרס הגדילו ב-5.7 מיליארד דולר את הסכום שהם מקצים לקווי אשראי נמוכי רווח, זאת לנוכח התחרות הגוברת מצד בנקים מסחריים בתחום זה.

מורגן סטנלי הגדיל את היקף האשראי אותו סיפק בחודש פברואר השנה ל-10.7 מיליארד דולר - גידול של 50% לעומת החודש המקביל ב-2000; כך לפי מסמכים שהגיש בית ההשקעות לרשות ניירות ערך בארה"ב.

היקף האשראי לו התחייב ליהמן ברדרס נכון לסוף חודש מאי השנה הגיע ל-5.6 מיליארד דולר - עלייה של 70% לעומת התקופה המקבילה ב-2000.

בתי ההשקעות מרחיבים את פעילותם בענף למרות העדפתם שלא להיכנס אליו כלל, משום שכך הם מקווים למנוע מעבר של לקוחות בתחום החיתום והייעוץ לחברות כמו ג'יי.פי מורגן ובנק אוף אמריקה.

העמלה על קווי אשראי עשויה להיות נמוכה עד כדי 1.5 דולרים ל-1,000 דולר - דוגמת העמלה שליהמן ברדרס ומריל לינץ' גבו מ-AT&T וויירלס במסגרת הסכם אשראי של 1.25 מיליארד דולר לחמש שנים.

בנקים מסחריים מנצלים את קווי אשראי שהם מעניקים כדי ללחוץ על הלקוחות לנצל את שירותי החיתום שלהם, בהם העמלות גדולות לפחות פי חמש מאשר בשירותי האשראי.

מורגן סטנלי וליהמן ברדרס מדווחים מדי רבעון על היקף ההלוואות שסיפקו, בעוד שמריל לינץ' וגולדמן סאקס מדווחים עליו רק בסוף השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully