וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בליהמן ברדרס מעודדים מהדו"חות הכספיים של קליקסופטוור ומותירים את המלצת "קנייה חזקה"

חזי שטרנליכט

2.8.2001 / 23:04

מציינים לחיוב שלחברה 9 לקוחות חדשים, שתי עסקות בשווי של יותר מחצי מיליון דולר וגיוון לקוחות מבחינה ענפית וגיאוגרפית

חברת קליקסופטוור , המפתחת תוכנות למערכות שירות ארגוניות, פירסמה מוקדם יותר השבוע את הדו"ח לרבעון השני. היום מוציא בית ההשקעות ליהמן ברדרס את הדו"ח המעודכן שלו על המניה. האנליסט מיכאל סטיינק מותיר המלצת "קנייה חזקה" למניה, במחיר יעד של 11 דולר - גבוה פי 9 מהמחיר הנוכחי.

סטיינק מציין כי מכלול של נקודות חיוביות - 9 לקוחות חדשים, שתי עסקות בשווי של יותר מחצי מיליון דולר וגיוון לקוחות ענפית וגיאוגרפית - הובילו אותו להותיר את ההמלצה על כנה. מגוון ההכנסות של החברה הגיע הן מענף הטלקום והן מענפי השירותים והן התפרשו גיאוגרפית על פני ארה"ב - האחראית עדיין למירב ההכנסות, אירופה ואסיה. לעומת ההאטה שחשה החברה בשוקי ארה"ב, לא נפגע השוק האירופי שלה, וצבר ההזמנות מאסיה גדל.

עם זאת, שווי העסקה הממוצע קטן ל-200 אלף דולר, בשל מעבר לקוחות החברה לתקציבים קטנים יותר.

סטיינק סבור כי החברה מספקת גם בטחונות מתאימים. קופת המזומנים שלה מכילה 15 מיליון דולר, וקצב שריפת המזומנים של החברה איטי מספיק להערכתו. כמו כן, החברה ביצעה תהליך לייעול המכירות, שחיזק את צנרת ההזמנות.

החברה דיווחה על הכנסות בהיקף של 5 מיליון דולר לרבעון השני - עלייה של 14% ביחס לרבעון המקביל, ועלייה של 13% ביחס לרבעון הראשון. פירוט מרכיבי ההכנסות מצביע על כך שעסקי רישוי התוכנות מהווים עדיין את רוב ההכנסות - 57%, אך הם ירדו ב-7% ביחס לרבעון הראשון. ההכנסות משירותים ותחזוקה עלו בשיעור של 61% ביחס לרבעון הראשון, זאת עקב 10 לקוחות שחזרו להזמין מהחברה במהלך הרבעון השני, בהם סוויסקום, ISL, וסיטיזן.

בשורה התחתונה, החברה רשמה הפסד של 7 סנט למניה - שיפור ב-50% ביחס להפסד ברבעון המקביל. סטיינק מנמיך את התחזיות וצופה הפסד של 5 סנט למניה ברבעון השלישי - 2 סנט יותר מהתחזית המוקדמת. כמו כן הוא מגדיל את ההפסד השנתי הצפוי למניה ב-3 סנט ל-21 סנט, עם זאת, הוא מותיר את תחזית ההכנסות השנתית בהיקף של 21.4 מיליון דולר ללא שינוי.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully