וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים בעלייה של 0.9%; אודיוקודס זינקה ב-16%

נטע יעקבי

2.8.2001 / 23:48

אי.אס.סי ירדה ב-4.3% במחזור גבוה ופירסמה הודעת הרגעה לרבעון השלישי; בי.וי.אר מערכות זינקה ב-12.3% וויריאנט השילה 10% - שתיהן בעקבות פרסום הדו"חות

העליות שפתחו את המסחר ליוו אותו לאורך כל היום, עם הפוגה קלה של ירידות בנאסד"ק במהלכו. מדד הנאסד"ק סיים שלושה ימי עליות רצופים בעלייה של 0.9% והתייצב על רמה של 2,087 נקודות; מדד הדאו ג'ונס שמר על רמה קבועה לאורך רוב היום וסיים בעלייה של 0.4% לרמה של 10,551 נקודות.

המשקיעים שאבו היום עידוד מהודעת חברת השבבים אינטל , שהוסיפה על הדו"ח החיובי שהתקבל כבר אתמול מבית ההשקעות מריל לינץ' לסקטור השבבים. מנכ"ל החברה אישר את הנאמר בדו"ח מריל, כשאמר שהגרוע מכל אכן עבר והוא צופה התאוששות לקראת סוף השנה.

אל החברות מפרסמות הדו"חות הצטרפה היום חברת דיסני (סימול DIS), שעלתה על התחזיות שציפו כי תדווח על רווחים נמוכים לרבעון השלישי, שהסתיים עבורה ב-30 ביוני. ביטויי ההאטה הכלכלית אצל דיסני הסתכמו בצמצום מכירות פרסום ברשת הטלוויזיה ABC וירידה במספר המבקרים בפארקי השעשועים שלה בפלורידה וקליפורניה. הרווח למניה הסתכם ב-23 סנט למניה, לעומת תחזיות ל-21 סנט.

נתונים מאכזבים הגיעו מכיוון הנתונים המקארו כלכליים: נתוני הזמנות בתי החרושת נפלו מתחת לתחזיות ל-2.4%, לאחר שהציפיות היו לירידה של 1%, אך אלו לא הצליחו לקלקל את האווירה הטובה בשוק.

המניות הישראליות נהנו גם הן ממצב הרוח החיובי והתאפיינו ברובן בעליות. מבין המניות הכבדות בלטה מניית אמדוקס שעלתה ב-3.1% למחיר של 45.8 דולר.

ארבע חברות ישראליות נוספות הצטרפו היום אל רשימת החברות שפירסמו כבר דו"חות לרבעון השני. חברת אורבוטק דיווחה היום כי הכנסותיה לרבעון הסתכמו ב-76.5 מיליון דולר - ירידה של 13% בהשוואה לרבעון המקביל ושל לא פחות מ-27% מהכנסות הרבעון הקודם. בתחילת יוני החברה כבר הזהירה החברה כי הכנסותיה לא יגיעו ל-75.1 מיליון דולר. מניית החברה השילה 4.1% ל-25.9 דולרים.

חברת ויריאנט , הנסחרת לפי שווי של 22 מיליון דולר, דיווחה כי הכנסותיה ברבעון הסתכמו ב-5.2 מיליון דולר - עלייה של 14% מהכנסות הרבעון הקודם, אולם ירידה של 17% מהכנסות הרבעון המקביל, לאור מה שהוגדר כ"שינויים באקלים העסקי ובתנאים המקרו כלכליים". הכנסות החברה מרישוי היוו 61% מההכנסות הכוללות, וההכנסות משירות ותחזוקה היוו 39%. מניית החברה ירדה ב-10% למחיר של 90 סנט ושיקפה את אכזבת המשקיעים.

חברת בי.וי.אר מערכות קיוותה לדווח היום על הכנסות של 10 מיליון דולר, אך הצליחה להפתיע גם את עצמה ודיווחה על הכנסות של 11.8 מיליון דולר לרבעון - עלייה של 49% מהכנסות הרבעון המקביל ושל 14.5% מהרבעון הראשון של 2001. מניית החברה מזנקת ב-12.3% למחיר של 2.5 דולרים.

ואחרונה חביבה: נובה , שדיווחה על הכנסות של 5.1 מיליון דולר - ירידה של 46% לעומת הרבעון הקודם. החברה פירסמה לפני כחודש אזהרת רווח אך לא סיפקה בה מספרים מדויקים. החברה העריכה כי תיאלץ לדווח על הכנסות נמוכות משמעותית מהערכות האנליסטים, שצפו הכנסות של 8 מיליון דולר. מניית החברה הוסיפה 6% למחיר של 4.2 דולרים, ככל הנראה בהשפעת העליות במניות השבבים.

מניית אי.אס.סי ירדה ב-4.3% למחיר של 23.7 דולר, במחזורי מסחר הגדולים פי 3 מהממוצע. החברה פירסמה היום הודעת הרגעה, לפיה תעמוד בתחזיות לרבעון השלישי. קצת מוזר, בהתחשב בכך שרק בשבוע הבא תפרסם את התוצאות לרבעון השני. נראה כי החברה החליטה להוציא את ההודעה בעקבות שמועות הגורמות להמולה סביב המניה.

מניית טבע , שירדה היום במחזור ענק של 58 מיליון שקל בבורסה התל אביבית, לא ריגשה באותה המידה את המשקיעים בנאסד"ק, וירדה ב-3.1% למחיר של 67.7 דולר במחזורים רגילים למדי. מעט לפני סיום המחסר התפרסם אישור ה-FDA לשיווק וייצור של הגירסה הגנרית לפרוזק לשורת חברות פרמצבטיקה, בהן טבע, עקב פקיעת הפטנט של חברת אילי לילי.

היום התחיל המסחר במניות החברה הממוזגת אלווריון (סימול ALVR) לאחר שאתמול הודיעו החברות פלוור ובריזקום על השלמת המיזוג. העליות התלולות שפתחו את יום המסחר הראשון של המניה התמתנו במהלכו והיא סיימה בעלייה של 2.4% למחיר של 5.1 דולרים.

עוד בלטו היום מניית אודיוקודס שעלתה ב-16% ל-5.8 דולרים; מניית קליקסופטוור שעלתה ב-19.8% ל-1.4 דולרים ומניית מנטרג'י שעלתה ב-18% למחיר של 59 סנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully